Akrylowe paznokcie na co dzień

Informacje wprost z tawerny

Akrylowe paznokcie na co dzień

 

W 1934 roku dentysta Maxwell Lappe wynalazł sposób pomagający osobom obgryzającym paznokcie. Był to akryl, który w obecnych czasach wykorzystywany jest głównie przez żeńską część społeczeństwa, aby nadać kształt, kolor i styl paznokciom. Metoda ta jest banalnie prosta w użyciu, przez co nawet w warunkach domowych możemy zadbać o swoje paznokcie. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie rzeczy, dzięki którym będziemy w stanie szybko i prosto wykonać taki manicure.

Paznokcie wykonywane metodą akrylową

 proszki akryloweGdy zastanawiamy się nad wykonywaniem manicure w domu warto zainteresować się metodą akrylową, która jest prosta i nie wymaga użycia lampy UV. Dodatkowo najważniejsze są w niej proszki akrylowe oraz tak zwany liquid, dzięki którym możemy sprawić sobie piękne paznokcie. Warto jednak zastanowić się co dokładnie potrzebujemy do pracy nad paznokciami oraz w jak przebiegają poszczególne etapy pracy nad nimi. Ciekły akryl oraz proszek akrylowy tworzą miękką kulkę, która po kilku chwilach zaczyna zastygać poprzez proces utleniania. Metoda jest bezpieczna nawet dla kobiet w ciąży, zapominamy przy niej o obgryzaniu, a nasze paznokcie są piękne i chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na początku wybieramy kształt, długość i kolor, aby przejść do przygotowania paznokci. Czyścimy paznokcie, usuwamy skórki i odtłuszczamy specjalnym cleanerem. Następnie pilnikiem skracamy paznokcie, później je matowimy i nakładamy primer. W tym momencie nakładamy masę akrylową na goły paznokieć, a jeśli chcemy, aby były dłuższe – na wcześniej przyklejony tips bądź szablon. Przy każdym nabieraniu akrylu pędzelek musi być dokładnie oczyszczony. Kiedy mamy nałożony kolor, który jest już twardy możemy opiłować ewentualne mankamenty, wypolerować powierzchnię oraz dołożyć wybranych wzorów. Na akryl można nakładać inne produkty.

Jeżeli chcemy zadbać o nieobgryzanie paznokci albo po prostu chcemy wzmocnić je przed urazami mechanicznymi i upiększyć warto skorzystać z metody akrylowej. To po prostu połączenie dwóch składników, dzięki który jesteśmy w stanie w warunkach domowych stworzyć piękne paznokcie, krótkie albo długie. Dlatego warto zapoznać się z tym jak tworzymy stylizacje akrylowe na paznokciach, ponieważ mamy dużo możliwości nawet zdobniczych.

Niezbędne akcesoria do manicure kupić można na: https://www.lafemme.pl/