Aloes do picia

Informacje wprost z tawerny

Aloes do picia

Już wielu naukowców potwierdziło, że aloes to roślina o wielu zastosowaniach. Znany był już w starożytności, gdzie wykorzystywano go w celach zarówno leczniczych jak i kosmetycznych. Obecnie ludzie wykorzystują go jako produkt spożywczy, ale dodawany jest również jako składnik leków lub kosmetyków.

Dobroczynne działanie picia aloesu

aloe vera do piciaAloes jest rośliną zaliczaną do grupy sukulentów. Aby przetrwać w warunkach gdzie dostęp do wody jest utrudniony aloes wyposażył się w tkankę wodą, która ułatwia mu gromadzenie wody. Dzięki temu miąższ tej rośliny zawiera aż 96% wody. Z uwagi na klimat jaki panuje w Polsce nie jest on uprawiany w naszym kraju. Mimo wszystko coraz więcej osób hoduje go w swoich domach. Aloe vera do picia pozytywnie wpływa na system odpornościowy odpowiednio go stymulując. Można go stosować profilaktycznie lub w czasie choroby. Produkt ten jest bogaty witaminy i minerały, które mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Oczyszczają go między innymi z toksyn. W znaczący sposób poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, ale także polepsza nasze samopoczucie. Pity codziennie łagodzi również objawy chorób o podłożu immunologicznym na przykład łuszczycy, egzemy i alergii. Spożywany z umiarem łagodzi ich objawy takie jak ból czy też swędzenie skóry. Sok z niego wyprodukowany charakteryzuje się specyficznym smakiem i zapachem. Niekiedy występują w nim specjalnie dodawane kawałki miąższu. Na rynku występuje wiele rodzajów smakowych, na przykład brzoskwiniowy, o smaku mango lub z dodatkiem imbiru. Spożywanie aloesu w niedużych ilościach może być pomocne przy problemach z wypróżnianiem. Dzięki dużej zawartości wody poprawia perystaltykę jelit i rozrzedza masy kałowe. Ma właściwości przeczyszczające i żółciopędne. Jednym z dużych plusów jest to, że może nieznacznie obniżyć poziom cukru we krwi, dlatego też polecany jest cukrzykom.

Aloes to roślina o bardzo szerokim zastosowaniu i trudno wymienić jej wszystkie zalety. Codzienne picie aloe vera ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Róbmy to, aby móc cieszyć się lepszym zdrowiem, pięknymi włosami i wspaniałą kondycją skóry. Mogą go spożywać zarówno dorośli jak i dzieci. Spożywajmy go jednak z rozwagą, w niewielkich ilościach w ciągu dnia, ponieważ tak jak każdy produkt może wywołać niepożądane reakcje jelitowe.