Anatomiczna wanna dla niemowlaka

Informacje wprost z tawerny

Anatomiczna wanna dla niemowlaka

Dla większości matek może to być szokiem, ale w szpitalu położne kąpią noworodki pod bieżącą wodą z kranu. Mają już doświadczenie i wiedzą co robią. W domu żadna matka tak nie robi, bo do tego celu specjalną wanienkę.

Jak wyglądają anatomiczne wanienki? 

wanienka anatomicznaZabiegi pielęgnacyjne, które trzeba wykonać przy niemowlaku są koniecznością i wielu przyszłych, lub świeżo upieczonych rodziców, się obawia. Oczywiście w miarę upływu czasu będziemy nabierali doświadczenia i staną się te czynności niemalże automatyczne. Do kąpieli tak małego bobasa przyda się nam wanienka anatomiczna, która jest niezastąpiona dla niedoświadczonych rodziców. Kąpiąc dziecko w zwykłej wanience, musimy je cały czas trzymać na rękach. Wtedy najlepiej kąpać dziecko we dwoje, ponieważ jeden rodzic trzyma malucha, a drugi go myje. To dość niewygodne, dlatego lepiej korzystać z modeli anatomicznych. Są to wanienki że specjalnie wyprofilowanym dnem, które umożliwia ułożenie dziecka w wannie bez konieczności podtrzymywania. Kształt specjalnego profilu idealnie pasuje do każdego niemowlaka. Dziecko jest podtrzymywane pod rączkami i nóżkami, a jego kręgosłup jest cały czas oparty o podwyższone w tym miejscu dno. Między nóżkami maluszka jest wystający, zaokrąglony bolec, dzięki któremu dzieci się nie osunie i nie zmieni swojego miejsca. Taka wanna jest zalecana dla dzieci, które nie obracają się jeszcze, nie siadają, ani nie wstają, gdyż mogą w niej tylko leżeć. W niektórych modelach wanienek wkłady anatomiczne są wyciągane.

Wanienka jest niezbędna do kąpieli dziecka i możemy kupić jedną dużą, w której dziecko będziemy kąpać do momentu, aż będzie mogło się myć w naszej wannie, lub pod prysznicem. Jednak z bardzo małym dzieckiem jest to dość utrudnione, bo nie umie on samodzielnie się utrzymać w jednej pozycji.