Atrakcje dla dorosłych w Kudowie Zdrój

Informacje wprost z tawerny

Atrakcje dla dorosłych w Kudowie Zdrój

Dolny Śląsk to bardzo atrakcyjny region w Polsce. Bogata historia, ciekawe zabytki, piękne ukształtowanie terenu oraz sprzyjający klimat sprawiają, że ten region jest odwiedzany corocznie przez grono turystów. Jedną z wielu miejscowości wartą obejrzenia i spędzenia tam kilku dni jest Kudowa Zdrój. Ta malownicza miejscowość położona u podnóża Gór Stołowych jest znanym kurortem uzdrowiskowym.

Walory turystyczne w Kudowie Zdrój

kudowa zdrój - atrakcje dla dorosłychWalory klimatyczne, piękne położenie oraz liczne atrakcje ściągają grano turystów i kuracjuszy. Uzdrowiskowa Kudowa Zdrój – atrakcje dla dorosłych, par  i rodzin oferuje przez cały rok. Sąsiedztwo gór zapewnia liczne szlaki latem i zimą. Piękne i zróżnicowane szlaki, bogate w pomniki przyrody i architektury, dostarczają wielu wrażeń turystom lubiącym aktywnie spędzać czas na łonie natury. To  też nie lada gratka dla fanów fotografowania. Dla amatorów narciarstwa Kudowa Zdrój ma do zaoferowania nowoczesne ośrodki sportowe. Bogata baza noclegowa zapewnia swoim klientom liczne atrakcje, poczynając od lokalnych gospodarstw agroturystycznych, w których możemy spróbować lokalnych produktów, a kończąc na wyrafinowanych usługach w luksusowych hotelach i kurortach. Liczne salony SPA oferują bogatą ofertę z masażami, odnową biologiczną i leczniczymi zabiegami. Lokalne atrakcje są w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających dorosłych  turystów. W centrum miasta znajduje się piękny Park Zdrojowy, w którym można skorzystać z pijalni wód mineralnych. Park ma charakter lekko egzotyczny. Znajduje się tutaj bardzo dużo roślin z ciepłych krajów, które kojarzą się ze słońcem, zdrowiem i żywotnością. To charakterystyczne miejsce dla Kudowy Zdrój, bogate w historię, dzieła sztuki i architektury, a niedawno odrestaurowanie przywróciło mu właściwy znany charakter świetności. Poza walorami  uzdrowiskowymi i sportowymi miejscowość oferuje atrakcje związane z historią tego miejsca. Na szlakach możemy spotkać wiele starych kapliczek, rzeźb lokalnych artystów, a w jednej z dzielnic mieści się unikatowa Kaplica Czaszek. To sakralne dzieło pochodzące z osiemnastego wieku jest jednym z trzech jakie znajduje się w Europie i jest hołdem złożonym okolicznym mieszkańcom, którzy w wyniku pomoru i walk zbrojnych zginęli w tej okolicy. Na uwagę zasługuje również Rezerwat Błędnych Skał.

Kudowa Zdrój jest świetną bazą wypadową do zwiedzania okolic Dolnego Śląska i Gór Stołowych. Okoliczne atrakcje takie jak muzea, huty szkła, zagrody rekreacyjne zachęcające miłośników zwierząt do aktywnego wypoczynku i korzystania z jazdy konnej, dostarczą wiele emocji i niezapomnianych chwil dorosłej części kuracjuszy i turystów.