Brak UPS może być niebezpieczny

Informacje wprost z tawerny

Brak UPS może być niebezpieczny

Korzystając z ogrzewania piecem CO, często zapominamy o awaryjnym zasilaniu. Piec ma za zadanie ogrzewać i zdarza się, że kwestia zasilania prądem schodzi na dalszy plan. To błąd, który może wiele kosztować. Warto o tym pamiętać, szczególnie w momencie, kiedy zaczyna się sezon grzewczy.

Awaryjne zasilanie do pieca to konieczność

ups do piecaPamiętajmy, że zasilany prądem piec centralnego ogrzewania odpowiada za dostarczenie ciepła do domu. Co jednak w sytuacji, kiedy z powodu na przykład awarii sieci następuje przerwa w dostawie elektryczności? Kocioł nie będzie pracował, to jedno. Dom nie będzie ogrzewany, to fakt. Daleko ważniejsza jest jednak inna kwestia. Brak zasilana awaryjnego, czyli ups do pieca może spowodować poważną awarię i niebezpieczeństwo. Woda zaczyna wówczas podgrzewać się do maksimum i instalacja może nawet wybuchnąć. Lepiej nie myśleć, jakie konsekwencje może to przynieść dla gospodarstwa domowego, a nawet zdrowia mieszkańców. Dlatego należy zadbać o zamontowanie ups do pieca. To instalacja zasilana awaryjnego, która uruchamia się w sytuacji, kiedy przestaje płynąć prąd. Krótko mówiąc, jest to akumulator, która ma za zadanie sprawić, by piec funkcjonował prawidłowo w sytuacji, gdy odcięte jest zasilanie elektrycznością. Dom dalej jest ogrzewany i nie ma zagrożenia ze strony instalacji CO. Oczywiście, podczas zakupu UPS należy zwrócić uwagę na jego moc, na kwestie bezpieczeństwa i tym podobne. Różne akumulatory będą bowiem pasować do różnych urządzeń.

Dbając o prawidłowe funkcjonowanie instalacji grzewczych, w tym pieca centralnego ogrzewania, nie można zapominać o zasilaniu awaryjnym. To wręcz konieczność, która daje mieszkańcom spokój, komfort i bezpieczeństwo. Nie zapominajmy o tym, nie tylko w sezonie grzewczym.