Chciałem skorzystać z rekuperacji w mieszkaniu

Informacje wprost z tawerny

Chciałem skorzystać z rekuperacji w mieszkaniu

Mamy z żoną własne, małe mieszkanie. Jesteśmy bardzo proekologiczni i zawsze szukamy nowatorskich rozwiązań do naszego mieszkania. Ostatnio zauważyliśmy, że mamy bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie. Zima nie była dość mroźna, a w mieszkaniu staraliśmy się zachować raczej lekkie ciepło, a nie przegrzewaliśmy je do granic możliwości. Zaczęliśmy się zastanawiać w czym leży problem. Żona przeczytała w pewnej publikacji, że można sporo zaoszczędzić inwestując w rekuperator. Zainteresowałem się tym tematem.

Kto zamontuje rekuperator na śląsku?

rekuperacja śląskDowiedziałem się, że rekuperator to urządzenie, które filtruje i odzyskuje czyste powietrze, a przy tym dbając o odpowiedni obieg i cyrkulacje powietrze pozwala zaoszczędzić sporo na ogrzewaniu. Mieszkaliśmy w aglomeracji śląskiej, gdzie powietrze jest bardzo zanieczyszczone pyłami i smogiem, dlatego taki ekologiczny oczyszczacz powietrza bardzo by się nam przydał. Zdecydowałem się poszukać firmy, która zamontowała by taki sprzęt u mnie w mieszkaniu. Skorzystałem w tym celu z wyszukiwarki internetowej. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: rekuperacja Śląsk i zacząłem przeglądać wyniki. Znalazłem jedną firmę z dużym doświadczeniem na rynku, która działała na śląsku. Postanowiłem skorzystać z ich usług i już kilka dni później miałem w domu rekuperator. Było to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu rekuperacji powietrze w domu cały czas krążyło pomiędzy pomieszczeniami, a nie wychodziło przez wentylację i otwarte okna. Dzięki temu cały czas korzystaliśmy z tego samego nagrzanego powietrza, co przyczyniło się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Rekuperator przez całą dobę filtrował powietrze oczyszczając go z dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, których na śląsku nie brakowało. Byłem bardzo zadowolony z jego działania. Dodatkowo było to urządzenie bardzo ciche i w niczym nie przeszkadzało.

Już po pierwszym miesiącu używania rekuperatora rachunki za prąd zmniejszyły się, a w domu było o wiele cieplej. Dodatkowo powietrze było czyste i wolne od nadmiaru dwutlenku węgla, dzięki czemu lepiej się oddychało i spało mając do dyspozycji więcej tlenu. Jest to bardzo nowoczesny, ekonomiczny i ekologiczny sposób wentylacji mieszkania. Inwestycja w rekuperację szybko mi się zwróciła.