Ćwiczenia na siłowni dla początkujących

Informacje wprost z tawerny

Ćwiczenia na siłowni dla początkujących

Każdy kto zaczyna swoją amatorską przygodę z siłownią zapewne nie do końca wie, za co na samym początku się zabrać. Dlatego przed pierwszym pójściem do tego miejsca, powinno się zrobić rozeznanie odnośnie tego, od czego konkretnie chce się zacząć trening.

Siłownia – co jest ważne?

wyposażenie siłowniNajważniejszą kwestią jest wybranie dobrej siłowni. Dobra siłownia to taka, która będzie posiadać odpowiedni sprzęt. Jednak wyposażenie siłowni jest szczególnie istotne w tej kwestii. To, ile konkretnie posiada sprzętów, przyczynia się do tego, że jest znacznie lepsza od innych. Ważna jest ilość miejsca do ćwiczeń, rodzaj przyrządów i maszyn oraz to, czy w klubie jest trener, który w razie potrzeby zwróci uwagę i pomoże. Jednak poprawne wykonywanie poszczególnych ćwiczeń jest niezwykle istotne, stąd oko profesjonalnej osoby zawsze okaże się bardzo pomocne. Dokładanie ciężaru i wykonywanie ćwiczeń z niepoprawną techniką może tylko doprowadzić do różnorodnych kontuzji i urazów, przez które zabawa z siłownią może się szybko zakończyć. Jeśli już zapoznaliśmy się z wszystkimi sprzętami oraz z tym, w jaki sposób z nich korzystać, warto ustalić konkretny plan działań. Mianowicie chodzi o to, aby nie pracować stale nad jedną partią ciała, a rozprowadzić cały plan tak, żeby mieć konkretną ilość czasu na wszystkie partie. Istotny jest również tzw. trening FBW czyli full body workout. Najlepiej jest wykonywać go przynajmniej trzy razy w tygodniu, co pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów. Opiera się on przede wszystkim na ćwiczeniach całego ciała i z powodzeniem może być stosowany również przez osoby, które chcą poprawić wyniki sportowe, kondycję czy stan zdrowia. Można wykonywać tą formę treningową za pomocą maszyn, czy na wolnych ciężarach. Ćwiczenia dla początkujących powinny być szczególnie odpowiednio dobrane pod kątem indywidualnym, z uwzględnieniem warunków zarówno fizycznych, jak i predyspozycji czy ewentualnych chorób lub możliwych dolegliwości.

Wybranie odpowiedniej siłowni i wykonanie właściwego planu ćwiczeń jest pierwszy krokiem w stronę sukcesu. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie ćwiczyć i udoskonalać swoje ciało. Wraz z dietą, w późniejszym etapie będzie można cieszyć się pięknym ciałem oraz przede wszystkim odpowiednim zdrowiem.