Czy można zarobić na wynajmie aut osobowych?

Informacje wprost z tawerny

Czy można zarobić na wynajmie aut osobowych?

Tysiące osób szukają pomysłu na własny biznes. Sam pomysł to jednak nie wszystko, bo chodzi o to, żeby na takim biznesie móc coś realnie zarobić. Nie sztuką jest otworzyć swoją własną firmę, bo to może zrobić każdy w dowolnym momencie. Sztuką jest otworzyć taką firmę, z której będzie można czerpać odpowiednie do swoich oczekiwań zyski. Jednym z ciekawszych pomysłów na biznes może być własna wypożyczalnia aut osobowych. Można na tym całkiem nieźle zarobić.

Jak otworzyć wypożyczalnię aut osobowych?

auta osobowe na wynajem w katowicachNa początku trzeba od razu napisać, że otwarcie własnej wypożyczalni to biznes, który wymaga sporych nakładów finansowych na początku działalności. Zwłaszcza, jeśli nie ma się swojej działki ani przestrzeni, na której można by trzymać oferowane do wynajęcia samochody. A od tego właśnie trzeba zacząć – od parkingu dla samochodów i jakiejś zabudowanej przestrzeni na zorganizowanie w niej biura. O wiele łatwiej taki biznes założyć osobom, które posiadają własny dom i dużą działkę dookoła. Kolejnym krokiem jest oczywiście zakup samochodów. Jeśli chcemy zaoferować naprawdę komfortowe auta osobowe na wynajem w Katowicach to musimy zakupić w tym celu przynajmniej dziesięć samochodów. Można na dobrą sprawę zacząć nawet od pięciu aut, ale wówczas szybko możemy zacząć tracić klientów, którzy nie będą mogli z naszej oferty skorzystać. Dziesięć aut na początek to optymalna ilość. Samochodów nie kupuje się oczywiście za gotówkę tylko bierze się je w leasing. Trzeba tylko znaleźć taką instytucję finansową, która zdecyduje się na sfinansowanie zakupu tak dużej floty dla nowej firmy. No chyba, że mamy już firmę od lat to wówczas nie będzie z tym żadnego problemu. Na zakup samochodów trzeba będzie przeznaczyć około dwudziestu procent ich wartości, ale trzeba je jeszcze wszystkie ubezpieczyć w pełnym zakresie.

Kiedy znajdziemy już działkę i kupimy samochody to w końcu możemy zacząć zarabiać. Zakładając, że wszystkie samochody będą wypożyczone przez klientów przez połowę miesiąca to możemy liczyć na przychody rzędu nawet dwudziestu tysięcy złotych. To bardzo optymistyczne prognozy, ale dzisiaj jest bardzo duży popyt na wynajem samochodów. Taki przychód spokojnie pozwoli na spłatę rat leasingowych i innych opłat kosztowych. Powinno też całkiem sporo z tego jeszcze zostać, ale to prognozy na początek biznesu.