Czy suwaki z metalu są wytrzymałe?

Informacje wprost z tawerny

Czy suwaki z metalu są wytrzymałe?

Fabryczne zamki w bluzach czy kurtkach bardzo często się zacinają. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że sa one wykonane z niskiej jakości plastiku. Dlatego tez bardzo ważne jest, by te suwaki wymienić, na takie, które są wykonane zeznacznie wyższwej jakosci materiałów.

Zalety suwaków metalowych

suwaki metalowe do bluzySuwaki, które fabrycznie montuje się w różnego rodzaju odzieży, nie cieszą się zbyt dobra jakością. Są one  w zdecydowanej większości przypadków wykonane z niskiej jakości plastiku. Z tego też względu, często dochodzi do wyłamywania się w nich ząbków, co praktycznie uniemożliwia zapięcie danej kurtki czy tez bluzy. Dlatego tez warto zakupić suwaki metalowe do bluzy, dzięki którym możemy sprawić, ze nie będzie więcej problemów z zapięciem naszej odzieży. Suwaki metalowe sa pozbawione jednej z największych wad swoich plastikowych odpowiedników, to jest „wyrabiania się” co w praktyce bardzo często oznaczało poważne problemy z zapięciem bluzy. Co ciekawe, wielu ludzi w takiej sytuacji decyduje się na wyrzucenie bluzy z zepsutym suwakiem co jest sporym błędem – zarówno zakupienie nowego, wyższej jakości suwaka jak i jego samodzielna wymiana nie sprawiają bowiem żadnych trudności. Wszystko dlatego, ze obecnie suwaki metalowe można zakupić w wielu różnych hurtowniach z pasmanterią, również tych internetowych. Dzięki temu, bez żadnych problemów znajdziemy taki, który będzie pasował do naszego typu odzieży. Sama zaś wymiana suwaka w bluzie nie wymaga dużych umiejętności krawieckich i zajmuje około kilkanaście minut. Wiele osób nie chce zakupywać suwaków z metalu, obawiając się ze są one dostępne jedynie w kilku niezbyt atrakcyjnych kolorach. Również to nie jest jednak prawdą, gdyż obecnie można bez żadnych problemów kupić metalowe suwaki polakierowane na różne kolory – wybór takich suwaków jest obecnie niemal tak samo duży, jak suwaków z plastiku. Dzięki temu, bez żadnych trudności zakupimy tego typu suwak do bluzy sportowej, dresowej, dziecięcej i wielu innych rodzajów odzieży. We wszystkich typach odzieży, suwaki takie sprawdzą się bardzo dobrze, umożlwiając korzystanie z nich przez długi czas.

Wymiana fabrycznego suwaka w bluzie jest bardzo dobrym pomysłem. Te fabryczne suwaki nie mogą się pochwalić bowiem zbyt wysoką jakością wykonania, dlatego też bardzo często ulegają różnego rodzaju usterkom. Dlatego też, wymiana takiego suwaka na taki wyższej jakości jest zalecany każdemu.