Czy warto zainwestować w automaty sprzedające?

Informacje wprost z tawerny

Czy warto zainwestować w automaty sprzedające?

Tysiące ludzi szukają dzisiaj nowego pomysłu na siebie pod względem zawodowym i zarobkowym. W ostatnich miesiącach wszystko się zmieniło, a życie tysięcy Polaków zostało wywrócone do góry nogami. Wszystkiemu winna jest wszechobecna pandemia, która pokrzyżowała nasze plany zawodowe i osobiste. Ci, którzy stracili pracę próbują odnaleźć się w tych trudnych czasach. Jednym z ciekawszych sposobów na własny biznes mogą być automaty sprzedające. Czy warto w nie zainwestować?

Ile można zarobić na sprzedaży z automatu?

klasyczny automat ze słodyczamiZainwestowanie pieniędzy w maszyny vendingowe wiąże się z tym, że na zwrot z inwestycji trzeba będzie poczekać całkiem sporo czasu. Jeśli będziemy sprzedawać chodliwy towar a automat ustawimy w mocno uczęszczanym miejscu to jest szansa, że jego zakup zwróci nam się w przeciągu kilku miesięcy. I dopiero po tym okresie automat zaczyna na siebie zarabiać. Kilka miesięcy to opcja najbardziej optymistyczna, ale i bardzo realna. Trzeba tylko wymyślić taki towar, który ludzie będą chcieli kupować. A najbardziej chodliwymi produktami sprzedawanymi z automatów są zawsze słodycze. Na te zawsze jest popyt, bo każdemu przychodzi czasem ochota na zjedzenie czegoś słodkiego. Biorąc pod uwagę ceny takich maszyn samoobsługowych warto zauważyć, że najniższą w kosztach inwestycją będzie właśnie klasyczny automat ze słodyczami. Używaną maszynę vendingową kupimy już za kilka tysięcy złotych, ale naprawdę warto rozważyć możliwość zakupienia zupełnie nowego automatu. Ceny zaczynają się od dziesięciu tysięcy złotych i zależą głównie od tego, jaką pojemność ma dany automat. Za pojemnością idą również gabaryty automatu, więc dobrze jest najpierw przygotować sobie konkretną lokalizację, w której taki automat postawimy. A od lokalizacji zależeć będą zarobki, jakie osiągniemy na takiej automatycznej sprzedaży.

Na jednym automacie ze wspomnianymi słodyczami można zarobić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Trzeba tylko regularnie uzupełniać zapasy w nim umieszczone, ale w tym biznesie jest to szczególnie istotne. Automat postawiony w korzystnej lokalizacji trzeba doładowywać towarem nawet kilka razy dziennie. I choć sam proces sprzedaży jest bezobsługowy to zaopatrzenie automatu wymaga odpowiedniej strategii działania i jego regularności.