Dębowe drzwi w domu

Informacje wprost z tawerny

Dębowe drzwi w domu

 

Drzwi powinny być nie tylko mocne, ale również estetyczne. Bardzo modny obecnie jest motyw drewna, zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na kupno drwi wykonanego z dębu. Oczywiście śa one bardzo twarde i odporne na wiele czynników, a dodatkowo ich wygląd jest w pełni estetyczny. Dodatkowo producenci zawsze mają jakieś drzwi w swoim magazynie.

Drzwi wykonane z dębu

drzwi dąb sonomaDąb to bardzo dobry gatunek drewna. Jeżeli interesuje nas drewno na drzwi dąb sonoma będzie w tym przypadku najlepszą ze wszystkich opcji. Dodatkowo to drewno jest dość tanie, wbrew pozorom. Wiadomo, że takie drzwi są bardzo twarde. Drewno przed przygotowaniem drzwi umieszczane jet w specjalnych suszarkach do drewna. Dąb jest odpowiednio nacinany, aby go nie osłabić. Drzwi wykonuje się z litego drewna. Wzmocnienia są w nim umieszczane tylko i wyłącznie na życzenie klienta. Drzwi dębowe z reguły nie potrzebują wzmocnień, chyba, że stawiamy już na bardzo dużą wytrzymałość. Takie drzwi będą dość jasne, ponieważ dąb sonoma jest jednym z jaśniejszych gatunków drewna, przynajmniej w tej skali twardości. Takie drzwi można zamówić już gotowe lub na wymiar. To wszystko zależy od tego, czy nasz otwór drzwiowy jest standardowy. Jednak niektórzy robią większy lub mniejszy, w zależności od konkretnego typu domu. Do drzwi oczywiście jest rama i cała ościeżnica.

Taki dąb jest bardzo dobrym materiałem do produkcji drzwi. Wiele osób teraz decyduje się na taki zakup. Dąb jest o wiele tańszy, niż niektórym się wydaje. Sonoma to konkretny typ tego dębu. Jest wytrzymały. Nie ma problemu z jego wytrzymałością, szczególnie w zimie. Również wilgoć nie jest szczególnie dużym problemem. Drzwi nie zmieniają swojej objętości, jeśli chodzi o drewno.