Decydujemy się na holowanie samochodu

Informacje wprost z tawerny

Decydujemy się na holowanie samochodu

Średnia wieku samochodów posiadanych przez właścicieli w Polsce wynosi 15 lat. Sprawia to, iż awarie są nieuniknione, nawet te wymagające pomocy specjalisty. Może wiązać się to z koniecznością dostarczenia samochodu do serwisu, a do tego konieczne będzie wzywanie lawety. Czy warto zamiast tego skorzystać z holowania? Jak powinno być ono przeprowadzone, aby było bezpieczne?

Korzyści z holowania pojazdu

holowanie łęczycaJeżeli samochód odmówi posłuszeństwa na środku drogi, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie odholowanie samochodu na najbliższy parking, do serwisu albo pod dom, gdzie możliwe będzie zdiagnozowanie przyczyny awarii. Jeżeli interesuje nas profesjonalne holowanie łęczyca jest odpowiednim miejscem do skorzystania z usługi. Istotne będzie podstawowe wyposażenie, które jest niezbędne w celu wykonania holowania. Chodzi przede wszystkim o liny. W przypadku samochodów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t wystarczające mogą okazać się odmiany syntetyczne o długości od 4 do 6 metrów. Taki rodzaj liny dostaniemy niemal na każdej stacji benzynowej. Kolejnym ważnym elementem jest trójkąt ostrzegawczy stanowiący wyposażenie obowiązkowe pojazdu. Ważne jest również przygotowanie pojazdu do holowania. Trójkąt należy ustawić po lewej stronie samochodu. W razie słabej widoczności bądź holowania w nocy, konieczne będzie włączenie świateł pozycyjnych.

W czasie holowania pojazdu obaj kierowcy powinni zachować pełne skupienie. W samochodzie holowanym powinien znaleźć się kierowca o większym doświadczeniu. Jest to istotne, ponieważ osoba niedoświadczona może powodować błędy, niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo należy pamiętać, aby lina była przez cały czas napięta, zwłaszcza w czasie ruszania.