Dlaczego warto odwiedzać psiego fryzjera?

Informacje wprost z tawerny

Dlaczego warto odwiedzać psiego fryzjera?

Posiadanie psiaka w domu wiąże się z różnymi obowiązkami lecz nie tylko dotyczącymi karmienia, czy wyprowadzania na spacery oraz poświęcania czasu zabawie, ale też tymi, które dotyczą wyglądu naszego psa. Większość zabiegów pielęgnacyjnych możemy wykonywać sami, lecz czasami potrzebna jest pomoc profesjonalisty.

Kiedy wybrać się do psiego fryzjera?

psi fryzjer tarnowskie góryCzęsto wychodzimy z założenia, że do psiego fryzjera zabiera się jedynie psy długowłose tuż przed wystawą lub te rasowe psy, które miewają problemy z sierścią. Tymczasem prawdą jest, że każdemu długowłosemu psu przyda się raz na jakiś czas psi fryzjer Tarnowskie Góry mają kilku groomerów u których nie tylko możemy ostrzyc naszego psa, ale również zasięgnąć informacji o tym, jak odpowiednio zadbać o jego sierść. Rzeczywiście najczęściej to psy rasowe wymagają częstego strzyżenia, jednakże jeśli posiadamy kundelka którego stan sierści nas niepokoi, także możemy udać się do psiego fryzjera. Warto chodzić w takie miejsca szczególnie w wakacje, kiedy naszemu psu może przeszkadzać zbyt długa sierść, albo też wtedy, kiedy sierść nachodzi psu na oczy. Jeśli odpowiednio jej wówczas nie podetniemy bardzo prawdopodobnym jest, że taka sierść podrażni delikatne oczy psa i doprowadzi zarówno do stanu zapalnego, jak i nawet gorszych powikłań. Czasami też zdarza się tak, że nasz psiak wróci ze spaceru skołtuniony, na co są narażone psy posiadające szorstką sierść. Wówczas wizyta u psiego fryzjera będzie wręcz wskazana.

Nie powinniśmy samodzielnie zabierać się na rozczesywanie psich kołtunów, lub ich wycinanie jeżeli nie posiadamy doświadczenia ponieważ możemy tylko niechcący skrzywdzić naszego pieska, który z pewnością będzie się wyrywał. Psi fryzjer doskonale poradzi sobie z takimi problemami i poinstruuje nas, jak unikać ich w przyszłości.