Dobry wózek typu spacerówka

Informacje wprost z tawerny

Dobry wózek typu spacerówka

Dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i bawić się do utraty sił. Czasem bywa, że mama musi gdzieś wyjść, zrobić zakupy i musi ze sobą zabrać małego tuptusia, więc będzie potrzebować dobry wózek, bo maluch może protestować.

Co musi posiadać wózek spacerowy?

wózki spaceroweMaluchy mają dużo krótsze nóżki niż my i jeden nasz krok równa się kilka kroków małego dziecka, więc wychodząc z nim na spacer, trzeba brać pod uwagę możliwość, że dziecko nie będzie w tanie tyle chodzić. W tym celu zostały stworzone wózki spacerowe, które są kierowane dla dzieci powyżej szóstego miesiąca, kiedy maluch potrafi już stabilnie, samodzielnie siedzieć, albo kiedy zacznie chodzić. Aby wózek spełniał swoje funkcje, to musi posiadać wygodne siedzisko, wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które zapina się krzyżując na wysokości piersi i w kroku. Ważne żeby siedzisko zapewniało odpowiednie podparcie dla pleców dziecka i też ogrzewało go w trakcie zimowych spacerów. Wózek możemy rozłożyć na płasko, aby zmęczony maluch mógł się przespać. Kolejnym zabezpieczeniem jest specjalna rączka do trzymania, która zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem w trakcie nagłego hamowania. W spacerówce istotna jest duża, rozkładana budka, która chroni malucha przed słońcem, wiatrem i zimnem. Dobry wózek spacerowy powinien być lekki, gdyż samo dziecko i ewentualne zakupy i przybory niezbędne dla dziecka dodadzą sporo kilogramów. Istotne są dobre i mocne hamulce, oraz skrętne przednie koła z możliwością blokady jazdy na wprost.

Dzisiejsze wózki są bardzo nowoczesne i funkcjonalne. Na jednym stelażu możemy zamontować aż trzy zamienne części, czyli gondolę, wózek spacerowy i foteli samochodowy. To bardzo wygodne rozwiązanie. Dobry wózek kupimy już za niecałe półtora tysiąca złotych.