Duże auto na akumulator

Informacje wprost z tawerny

Duże auto na akumulator

 

Rodzice chcą, aby ich dzieci właściwie się rozwijały i spędzały kreatywnie czas. W tym celu kupują im przeróżne zabawki pełniące odmienne funkcje. Małe dzieci nie mają wielkich wymagań, bo wszystko je ciekawi i stanowi element do zabawy, ale im starsze dziecko, tym bardziej wyszukane muszą być przedmioty, którymi będzie się bawiło.

Od jakiego wieku jest auto na akumulator?

duże samochody na akumulator z pilotemKażde dziecko chodzi na spacer z rodzicami do parku, bo to świetnie dotlenia jego mózg i dostarcza wielu nowych bodźców. Jednak chodzenie może każdego znudzić, dlatego maluchy często zabierają ze sobą rowerki i hulajnogi, które są świetnym ćwiczeniem dla układu mięśniowego. Alternatywą dla takich pojazdów są duże samochody na akumulator z pilotem, które można kupić w wersji dla jednego lub dwójki dzieci. Są one na tyle duże, że bezproblemowo mieści się w nich trzyletnie dziecko. Większość dostępnych modeli jest przeznaczona dla maluchów, które ukończyły już trzeci rok życia, ale znajdziemy też takie, które mogą być wykorzystywane przez dwuletnie dzieci. Modele z pilotem umożliwiają zdalne sterowanie pojazdem, co jest bardzo przydatną funkcją, szczególnie dla rodzica, który czasem musi przejąć rolę kierowcy. Poruszanie się takim autem nie jest zbyt skomplikowane, choć wymaga nieco ćwiczeń zanim dziecko zacznie samodzielnie nim kierować. Konieczne jest opanowanie kierownicy i przycisku do zmiany kierunku jazdy oraz pedału gazu. Zanim dziecko opanuje tą technikę, to rodzic może za niego kierować pojazdem. W środku samochodu znajduje się jeden lub dwa fotele wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które utrzymują dziecko we właściwej pozycji i zabezpieczają je przed wypadnięciem w trakcie jazdy. Taka zabawka będzie doskonałym pomysłem na prezent dla malucha, który uwielbia samochody i jest żądny przygód.

Samochody na akumulator nie należą do tanich zabawek, ale z pewnością są gwarancją udanego prezentu. Dzieci uwielbiają takie pojazdy, bo mogą w nich samodzielnie jeździć i choć przez chwilę czują się jak dorośli. Za dobrej klasy pojazd napędzany elektrycznie trzeba zapłacić kilkaset złotych, a licencjonowane modele mogą kosztować nawet ponad tysiąc złotych, gdyż są kopiami pojazdów znanych producentów motoryzacyjnych. Przy wyborze najlepiej się kierować jakością i bezpieczeństwem.