Gyros z najlepszymi przyprawami

Informacje wprost z tawerny

Gyros z najlepszymi przyprawami

Razem z mężem trzymamy się blisko z dwiema innymi parami. Można powiedzieć, że od lat udało nam się utrzymać w tej paczce znajomych i praktycznie nie ma miesiąca, w którym co najmniej dwa razy byśmy się nie spotykali. Często organizujemy u siebie spotkania i każdy wtedy przygotowuje coś do jedzenia. Ostatnio, kiedy byliśmy u jednej z tych par, to zasmakowała mi jedna z potraw, którą przygotowała moja przyjaciółka.

Wykorzystanie najlepszej przyprawy w gyrosie

najlepsza przyprawa do gyrosaTą potrawą był gyros. Tak, gyros. Czyli potrawa, którą praktycznie każdy z nas jadł. Jednak tym razem smak tej sałatki gyros był taki przenikliwy i charakterystyczny, że nie zliczę, ile dokładek nakładałam w trakcie tej jednej imprezy. No niesamowicie mi on zasmakował. Nie chciałam się jednak pytać, czego tam dokładnie dodała przyjaciółka, bo lubiłam sama bawić się w kuchni i próbować stworzyć jakieś niezapomniane smaki. Dlatego też nie mogłam tego dania wyrzucić z mojej głowy po tym, jak już wróciliśmy do domu. Zaczęłam przeglądać różne przepisy, bo wiedziałam, że już od następnego dnia zacznę próby ze stworzeniem podobnej sałatki, o równie dobrym smaku, a może nawet lepszym. Jeszcze w tym samym tygodniu zajadaliśmy się gyrosem, chyba moim najlepszym, jaki zrobiłam kiedykolwiek, ale nadal czegoś mi tu brakowało. Potrzebowałam lepszych przypraw, w końcu sobie to uświadomiłam. Dużo naczytałam się różnych opinii, by w końcu w moich rękach znalazła się najlepsza przyprawa do gyrosa, jaka była dostępna na rynku. Po wielu porównaniach mogę w końcu z czystym sumieniem powiedzieć, że udało mi się znaleźć to, czego szukałam. Kolejny gyros, jaki przygotowałam dla mnie i dla męża, zdecydowanie już przebijał w smaku to, co jedliśmy u znajomych. Mój mąż był zachwycony i od razu mi zapowiedział, żebym gdzieś sobie zapisała ten przepis.

Następnym razem, gdy przypadła nasza kolej na przygotowanie imprezy, to wiedziałam, że na pewno będę robić tę sałatkę gyros, z najlepszą przyprawą. Chciałam zobaczyć, jaka będzie reakcja tej przyjaciółki, u której ostatnio zajadałam się gyrosem. No i reakcja była taka, na jaką liczyłam. Była ona zachwycona smakiem i wtedy już mogłyśmy wymienić się naszymi pomysłami na tę potrawę, licząc, że może nawzajem jeszcze się udoskonalimy w kuchni.