Import i legalne interesy po chińsku

Informacje wprost z tawerny

Import i legalne interesy po chińsku

W dzisiejszych czasach wszędzie można znaleźć produkty wyprodukowane w Chinach. Import z Chin przynosi wielu kupującym zarówno podekscytowanie, jak i strach. Istnieje możliwość dużych zarobków z udanego biznesu importowego sprzedaży produktów importowanych z Chin. Jednak istnieje problem zawierania transakcji z Chińczykami, którzy mają zupełnie inną kulturę biznesową.

Jak kultura biznesowa wpływa na import z Chin?

legalny import z chinIstnieje kilka mitów i problemów związanych z importem do Chin i zobaczmy, jak bardzo są one aktualne: Był czas, kiedy chińscy biznesmeni przyjmowali tylko przelewy Western Union i przelewy bankowe lub przelewy bankowe, które nie były bezpieczne. Jednak wraz z niedawnym postępem chińskich firm w międzynarodowym biznesie importowo-eksportowym dostępnych jest obecnie wiele akceptowalnych na arenie międzynarodowej opcji płatności. Jeśli dostawca prosi o płatność kartą kredytową, najlepiej byłoby skierować ją za pośrednictwem zewnętrznych procesorów, takich jak PayPal. Poufne informacje kredytowe nie zostaną ujawnione sprzedającym, a kupujący mogą nakazać wstrzymanie płatności w przypadku problemów z dostawą lub transakcją, gdy w grę wchodzi legalny import z chin. Jeśli umowa dotyczy przelewu bankowego, najbezpieczniej będzie przelew na firmowe konto bankowe, a nie osobiste. Istnieją inne międzynarodowe opcje płatności, takie jak akredytywa ciągnięta na pierwszy rzut oka, która jest najpopularniejsza, akredytywa terminowa lub weksle. Każda opcja płatności ma swoje zalety i ryzyko. Ważne jest, aby przez cały czas prowadzić udokumentowany rejestr wszystkich transakcji płatniczych na wypadek konieczności wniesienia sprawy spornej. Zacznij od dowiedzenia się więcej o chińskim imporcie i eksporcie, aby poznać zawiłości tego handlu. W razie potrzeby weź udział w programie szkoleniowym w zakresie importu i eksportu biznesowego lub skorzystaj z pomocy renomowanego trenera-eksperta ds. importu, który nas nauczy. Nie warto pozwolić, aby biznesmeni oszukiwali nas na początku, szukając wiarygodnego producenta lub dostawcy. Korzystaj z niezawodnych metod płatności, które ochronią nas przed oszustwami.

Co więcej, zdobycie niezawodnego agenta importowo-eksportowego będzie dużą pomocą w negocjacjach. Chińscy producenci i dostawcy zatrudniają anglojęzycznych sprzedawców, którzy potrafią się skutecznie komunikować. Są teraz bardziej widoczni w Internecie i mają narzędzia komunikacyjne, w których można prowadzić wstępne rozmowy i prośby o zdjęcia, informacje i cytaty.