Jak działa sekator elektryczny?

Informacje wprost z tawerny

Jak działa sekator elektryczny?

Prace ogrodowe, jak również te w sadach, bywają ciężkie i, co najgorsze, wiele z nich musi być powtarzane bardzo często. Mowa tu przede wszystkim o konieczności przycinania krzewów oraz drzew i to nie tylko tych owocowych, ale każdych, jakie rośnie na naszej posesji.

Zakup najlepszego sekatora elektrycznego

sekator elektryczny purnionNiektóre czynności, które kiedyś wykonywało się manualnie z wykorzystaniem narzędzi, dziś można potraktować zupełnie inaczej, a jedną z nich jest właśnie przycinanie gałęzi o dowolnej grubości. Wszak zwykłe, jednoręczne sekatory, łatwo obcinają jedynie te gałązki, których obwód wynosi, nie więcej, niż dwadzieścia dwa milimetry, natomiast te dwuręczne, tną gładko te, których obwód nie jest większy od czterdziestu czterech milimetrów. To z zasady ogranicza obcinanie gałęzi starych, mocno osadzonych drzew, jak klony i kasztanowce, których gałęzie mogą wynosić nawet dziesięć centymetrów. W takiej sytuacji, gdy chcemy obcinać nie tylko wąskie gałęzie, warto kupić sekator elektryczny Purnion, znajdujący zastosowanie tak w ogrodach, jak i wsadach. Dzięki szerokiemu wyborowi trybów działania, to urządzenie można zaprogramować nie tylko na przycinanie, ale również cięcie, co jest bardzo praktycznym i rzadko spotykanym, rozwiązaniem. Chwała jednak producentowi za nie, gdyż w oczach pasjonatów ogrodu, zyskuje już na wejściu. Warto również podkreślić, że sekatory tego producenta, charakteryzują niezwykle żywotne akumulatory.

Elektrycznego sekatora nie nazwiemy narzędziem ogrodowym, ale sprzętem tnąco – piłującym, przystosowanym do profesjonalnych prac w ogrodach i sadach. Należy też dopowiedzieć, że jeśli zamierzamy zdecydować się na zakup tego modelu to jest on jednym z niewielu, korzystających z możliwości podłączenia dwóch akumulatorów.