Jak projektuje się nowoczesny taras?

Informacje wprost z tawerny

Jak projektuje się nowoczesny taras?

Jeśli w betonowej przestrzeni osiedlowej marzy nam się miejsce, w którym moglibyśmy w spokoju wypocząć, nie wychodząc z domu, to doskonałym pomysłem będzie zorganizowanie modnego tarasu z nutą luksusu. Bez względu na to, czy do dyspozycji mamy mały domek czy zwykłe mieszkanie z balkonem – możemy uzyskać zadaszoną przestrzeń sprawiającą wrażenie otwartej, w której wygodnie wypoczniemy.

Zadaszony taras idealny do wypoczynku

 luksusowy i nowoczesny zadaszony tarasObecne projekty mieszkań nie zawsze uwzględniają zadaszone miejsce z widokiem na otwartą przestrzeń. Często nabywamy gotowe mieszkania, w których umieszczony jest jedynie zwykły balkon o metalowo-betonowej konstrukcji. Aby nadać mu luksusowego charakteru, warto będzie zwrócić się o pomoc do doświadczonej ekipy architektów przestrzeni miejskiej. Zyskującymi coraz większą popularność wśród balkonowych wnęk mieszkalnych są projekty zadaszonych balkonów. Jeśli posiadamy w domu większy standardowy balkon, ekipa projektowa pomoże nam przebudować go na luksusowy i nowoczesny zadaszony taras. Zastosowane w zadaszeniu panele fotowoltaiczne pomogą nam zaoszczędzić prąd, a także uczynią nasze gospodarstwo domowe ekologicznym. Dach oraz ściany tarasu będą sterowane automatycznie, dzięki czemu siedząc wygodnie w ogrodowych meblach będziemy w stanie rozsunąć dach lub uchylić okna, zyskując wrażenie przebywania w pięknym ogrodzie pod otwartym niebem. Do projektu zaangażują się artyści projektowania przestrzeni, którzy swą wizję tarasów marzeń przemienią w rzeczywistość. W przeszklonych ścianach oraz dachu będzie zamontowana praktyczna warstwa rolet „dzień-noc”, dzięki czemu w wyjątkowo upalne dni zyskamy skuteczną ochronę przed słońcem, a w dni pochmurne maksymalny dostęp do światła. Będzie to doskonała przestrzeń do tego, by wstawić tam kwiaty i uczynić z tarasu prawdziwy zimowy ogród. W projektach często bierze się pod uwagę montaż balkonowego kominka elektrycznego, który stworzy przytulny charakter wnętrza wtedy, kiedy za oknami będzie padał śnieg.

Luksusowe wykończenie obiektu pozwoli nam poczuć się jak w bajce, a praktyczny i uniwersalny charakter osłony bocznej sprawi, że zyskamy w mieszkaniu dodatkowe wnętrze wielosezonowe, które zrobi na domownikach wrażenie zarówno latem, jak i zimą. Będzie to idealne miejsce do rodzinnych spotkań i wspólnego wypoczynku niczym na łonie natury.