Jak tanio usunąć rysy z lakieru naszego auta?

Informacje wprost z tawerny

Jak tanio usunąć rysy z lakieru naszego auta?

Karoseria naszego samochodu jest jedną z najbardziej wrażliwych jego części. Z tego też względu lakier ją pokrywający ma przede wszystkim funkcje ochronne, ale jednak bardzo istotne jest tez jego rola ozdobna. Dlatego tak wielu ludzi poszukuje tanich sposobów na odświeżenie lakieru w swoim samochodzie.

Jak stosować papier wodny?

polerowanie lakieru papierem wodnymPorysowany lakier samochodu to najczęściej spotykany defekt większość aut osobowych. Wiele osób zastanawia się, czy bardziej opłaca się oddać samochód do warsztatu lakierniczego, czy też spróbować usunąć rysy samodzielnie. Oczywiście samodzielne odświeżenie lakieru jest znacznie tańsze, a przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi, każdy poradzi sobie z nim bez problemu. Dużą skutecznością cieszy się polerowanie lakieru papierem wodnym. Z czego to wynika? Używanie narzędzi polerskich przez niedoświadczone osoby może spowodować, że zamiast usunąć jedną rysę spowodujemy powstanie wielu nowych. Papier wodny natomiast, jako że służy do polerowania lakieru na mokro jest znacznie bezpieczniejszy w życiu, ale jednocześnie podobnie skuteczny. Świadczy o tym fakt, ze ten sposób pozbywania się rys jest najczęściej polecany na różnych internetowych forach o tematyce motoryzacyjnej. Dostępność papieru wodnego jest bardzo szeroka, a sposób użycia – bardzo prosty. Wystarczy dokładnie oczyścić powierzchnię, która chcemy wypolerować, a następnie przystąpić do usuwania rys lub jednej rysy (nawet głębszej), mocząc papier w wodzie lub też spryskując powierzchnie lakieru. Ważne, aby wykonywać dosyć mocne, koliste ruchy, gdyż właśnie wtedy papier wodny jest najbardziej skuteczny.

Domowe sposoby na poprawę wyglądu auta są nie tylko równie skuteczne jak ich usuniecie w warsztatach samochodowych czy zakładach lakierniczych, ale przede wszystkim dużo tańsze. Jeżeli mamy problem z wykonaniem jakiejś czynności renowacyjnej, możemy posiłkować się forami internetowymi.