Jak urządzić kolorowe, niezapomniane urodziny dla dziecka?

Informacje wprost z tawerny

Jak urządzić kolorowe, niezapomniane urodziny dla dziecka?

urodziny dziecka

zie i moda da

Nie długo urodziny Twojego dziecka i chcesz zorganizować niezapomniane przyjęcie urodzinowe, jednak nie wiesz jak się do tego zabrać. Zastanawiasz się jak urozmaicić przyjęcie urodzinowe i na jakie atrakcje się zdecydować by było kolorowo, wesoło i by wszyscy goście tak ci więksi jak i mniejsi świetnie się bawili. Oto kilka naszych propozycji, które mogą sprawdzić się na przyjęciu dla dziecka organizowanym w domu.

Organizacja przyjęcia dla dzieci – sprawy techniczne

kubki jednorazoweOrganizując przyjecie dla dziecka musisz pamiętać o tym, by wybierane przez ciebie rozwiązania były dopasowane do potrzeb dzieci. Oznacza to, że na przyjęciu dla dziecka powinno być kolorowo i niezbyt formalnie. Warto dlatego zrezygnować z tradycyjnej zastawy na rzecz takich rozwiązań jak kubki i talerze jednorazowe. Nie tylko wówczas nie będziemy musieli martwić się o to, że mogą one się stłuc i poranić jakieś dziecko, ale także takie kubki jednorazowe mogą stanowić ciekawą ozdobę stołu. Obecnie akcesoria tego typu dostępne są nie tylko w rożnych kolorach, ale także zamieszczana jest na nich bardzo różnorodna grafika, nierzadko z ulubionymi dziecięcymi bohaterami, dzięki czemu będzie to zdecydowanie atrakcyjniejsze rozwiązanie dla naszych milusińskich niż domowa, nudna zastawa. Jeśli chodzi o przyjęcia dla dzieci to niemal obowiązkowym elementem są tak zwane szampany dla dzieci. Zasadniczo jest to kolorowa orenżada, jednak w butelce do szampana, co zwykle wszystkim dzieciom się bardzo podoba. Ważne jest także to jak udekorujemy dom na przyjęcie. W tym celu najlepiej wykorzystać różnokolorowe balony, które w późniejszym czasie trwania przyjęcia mogą posłużyć także i do zabawy. Organizując przyjęcie dla dzieci pamiętajmy o tym, że poza miejscem w którym będą jadły trzeba zadbać także i o to by miały odpowiednio dużo wolnej przestrzeni do zabawy.

Zabawy na przyjęciu dla dzieci

urodziny dzieckaOrganizując przyjęcie urodzinowe dla dziecka przede wszystkim musimy jednak pamiętać o tym by dzieciom zapewnić odpowiednio dużą ilość zabaw i atrakcji, tak by się nie nudziły i miały jak spożytkować energie. Według artykułu na parenting.pl rozwiązań, które z powodzeniem możemy wykorzystać na domowym przyjęciu jest bardzo wiele, można by tu wskazać takie jak chociażby:

  • bańki mydlane,
  • zabawy ruchowe,
  • dmuchańce,
  • pokaz magii,
  • występ klauna.

Na jakie zabawy i atrakcje dla dzieci byśmy się nie zdecydowali pamiętajmy o tym, że dzieci zawsze potrzebują wodzireja, czyli kogoś kto pokaże im jak mają się bawić. Role te może pełnić wynajęty na przyjęcie klaun czy iluzjonista, jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się na zatrudnienie kogoś takiego liczmy się z tym, że tę rolę będziemy musieli przejąć my.

Atrakcje i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

dmuchańceDość popularne zwłaszcza w okresie letnim jest organizowanie przyjęć dla dzieci w przydomowych ogrodach. Wówczas mamy dużo możliwości, jeśli chodzi o zorganizowanie dodatkowych atrakcji i zabaw dla najmłodszych. O czym warto pomyśleć na takim przyjęciu? Przede wszystkim wykorzystajmy to, że mamy sporo wolnej przestrzeni. Warto pomyśleć o zorganizowaniu jakichś ciekawych zabaw ruchowych, przykładów na takie zabawy w internecie jest naprawdę bardzo dużo, dlatego znalezienie ciekawe opcji nie powinno sprawiać nam wielkiego problemu. By jednak zachęcić dzieci do udziału w zabawie należy przewidzieć jakieś nagrody. Nie muszą to być duże nagrody, wystarcza jakieś drobiazgi takie jak kolorowe długopisy, ładny balon itd. Organizując przyjecie w ogrodzie można także pomyśleć o takich atrakcjach jak np. zamki dmuchane. Wprawdzie wynajęcie takiego dmuchańca to spory wydatek, jednak dzieci będa miały na pewno niesamowitą zabawę dzięki temu. Wszystko zależy od tego ile możemy przeznaczyć na organizowane przyjęcie.

Atrakcje na przyjecie w mieszkaniu – pokazy magii

urodziny dzieckaNawet jeśli wolna przestrzeń jaką dysponujemy jest ograniczona możemy pomyśleć o dodatkowych atrakcjach na urodzinowe przyjęcie dla dziecka. Nie powinno być problemu z organizacją jakichś prostych zabaw jak i wynajęciem klauna czy iluzjonisty, którego występ może być ciekawym urozmaiceniem przyjęcia. Pokazy iluzjonistyczne z dobrym powodzeniem przyciągają uwagę dzieci i rozbudzają ich kreatywność i ciekawość świata. Dodatkowo wynajęcie klauna czy iluzjonisty sprawi, że choć przez godzinę to on będzie pełnił funkcje wodzireja, dzięki czemu rodzice będą mieli chwile dla siebie.

Podsumowując

Organizacja niezapomnianego przyjęcia dla dziecka w domu nie musi wcale być trudna, ani tak naprawdę kosztowna. Wystarczy tylko poszukać jakichś ciekawych pomysłów by większość rzeczy móc przygotować samodzielnie.

Dodaj komentarz