Jak wyglądają mundury strażackie?

Informacje wprost z tawerny

Jak wyglądają mundury strażackie?

Osoby, które pracują w straży, czy w policji muszą mieć zapewnione odpowiednie ubrania. Oczywiście najważniejsze są te, które zakłada się na akcje. Dzięki nim ciało jest odpowiednio zabezpieczone i można bez problemu pomóc osobom poszkodowanym, czy też ugasić ogień.

Trwałe mundury strażackie

mundur strażackiStrażacy oprócz stroju, który zakładają na akcje muszą również mieć mundur. To właśnie w nim występują na oficjalnych zebraniach, czy też spotkaniach lub uroczystościach. Składa się on z kilku najważniejszych elementów. Przede wszystkim można po nim ocenić, jakie stanowisko zajmuje dana osoba. Bardzo charakterystyczną częścią takiego ubrania jest czapka. Oczywiście inaczej wygląda ona w przypadku mężczyzn i inaczej w przypadku kobiet. Mundur strażacki przypomina garnitur. Składa się z długich spodni i marynarki. Pod nią znajduje się biała koszula, którą dodatkowo ozdabia krawat. Nie można również zapomnieć o odpowiednich butach. Tutaj z reguły każdy dobiera je zgodnie z własnymi preferencjami. Jednak muszą być one w ciemnym kolorze. Oczywiście kobiety, zamiast spodni najczęściej zakładają spódnice. Właśnie w ten sposób strażacy występują na oficjalnych uroczystościach. Każdy mundur wykonany jest zazwyczaj na zamówienie. Firmy, które je tworzą korzystają z trwałych materiałów. W ten sposób strażacy mogą korzystać z nich przez całą swoją służbę. Oczywiście muszą o nie odpowiednio dbać. Ważne jest stosowanie dobrych preparatów do prania, które pozwolą zachować kolor i jednocześnie nie zniszczą całego ubrania.

Mundur strażacki jest bardzo charakterystyczny. Umieszcza się na nim również odznaki, które zostały przyznane danej osobie. Zazwyczaj są one w czarnym kolorze, który uzupełniany jest białymi elementami. To samo również dotyczy innych służb ratowniczych.