Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Informacje wprost z tawerny

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Zaczynając swoją przygodę ze sportem zrobiłam jeden podstawowy błąd, który znacznie opóźnił u mnie efekty chodzenia na siłownię. Chodzi oczywiście o nieodpowiednie odżywianie się. Nie miałam pojęcia na temat tego, jak istotną rolę odgrywa dieta w całym tym procesie i dopiero, kiedy zaczęłam ją stosować pojawiły się pierwsze i bardzo widoczne rezultaty.

Jaką dietę stosować do ćwiczeń?

diety pudełkowe w warszawieKiedy dopiero zaczynałam ćwiczyć myślałam, że wystarczy mniej jeść, aby szybciej schudnąć i nabrać masy mięśniowej, jednak ta droga była bardzo zgubna, bo zamiast efektów pojawił się zupełny brak sił do czegokolwiek. Nie tylko byłam mniej wydajna na siłowni, ale również odbiło się to na moich zdolnościach w pracy. Nie mogłam się skoncentrować, byle co mnie rozpraszało i czułam, że wszystko przychodzi mi ciężej. Dopiero wtedy zaczęłam czytać o tym, jak powinno się odżywiać podczas ćwiczeń i dowiedziałam się wówczas, że kaloria kalorii nierówna i ćwicząc należy wręcz podwyższyć ilość spożywanych kalorii, jeśli chcemy nabrać masy mięśniowej niemniej powinny one pochodzić z odpowiednio dobranych mikro i makro składników. Nie miałam pojęcia jak ułożyć sobie taką dietę, ani też nie miałam czasu się tego uczyć dlatego zdecydowałam się przetestować diety pudełkowe w Warszawie ponieważ wiele z nich cieszyło się naprawdę sporym uznaniem wśród moich znajomych z siłowni. Początkowo nie wiedziałam, czy dania będą mi smakowały, ale podczas zamawiania diety okazało się, że można zrezygnować z nielubianych składników, aby właśnie uniknąć potraw, które nie będą nam smakowały. Rzeczywiście, już pierwszy posiłek zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Nie sądziłam, że można się odżywiać tak smacznie, a jednocześnie zdrowo. Jednak to, co mnie najbardziej zaskoczyło to fakt, że byłam ciągle najedzona, a jednocześnie czułam się bardzo lekko.

W szybkim czasie dieta połączona z siłownią dały mi pierwsze zadowalające mnie efekty. Dzięki odpowiednio ułożonej diecie kalorie zamiast się odkładać i zamieniać w tłuszcz dodawały mi energii do działania. Szybko zauważyłam, że mam znacznie więcej siły do ćwiczeń, a także, że poprawiła się moja sprawność intelektualna w pracy. Obecnie jestem na etapie utrzymania zdrowej sylwetki, jednak mimo to nie mam zamiaru rezygnować z diety pudełkowej.