Jak zorganizować oprawę muzyczną na wesele?

Informacje wprost z tawerny

Jak zorganizować oprawę muzyczną na wesele?

ZESPÓŁ NA WESELE

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej wpływa na to czy uda nam się zorganizować udane wesele. Do wyboru mamy tutaj kilka opcji, jednak podejmując decyzje należy uwzględnić własne potrzeby jak i możliwości finansowe. Ponadto by mieć szanse na wynajęcie renomowanych wykonawców poszukiwania należy zacząć odpowiednio wcześniej. Na co zatem należy zwracać uwagę przy wyborze oprawy muzycznej, jakie rozwiązania sprawdzą się w jakiej sytuacji? O tym wszystkim powiemy poniżej.

Wybór miejsca a oprawa muzyczna

zespół muzycznyWybór miejsca w którym ma się odbyć wesele wpływa także i na to jakie mamy możliwości, jeśli chodzi o oprawę muzyczną. Najwięcej możliwości mamy, jeśli nasze wesele odbywa się w takim miejscu jakim jest sala weselna. Gorzej przedstawia się sytuacja, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie jakim jest np. organizacja przyjęcia w plenerze. Wówczas dj może mieć utrudnioną pracę, a co za tym idzie może się nie okazać to najlepszą opcją. W przypadku sali weselnej według strony www.twojdzien.com możemy natomiast z powodzeniem rozważyć takie opcje jak:

  • dj,
  • dj + wodzirej,
  • zespoł na wesele,
  • występ zespołu + dj.

Dale przedstawimy krótka charakterystykę przedstawionych powyżej rozwiązań wraz ze wskazaniem ich wad jaki i zalet.

Dj na weselu – dla kogo jest to dobre rozwiązanie

dj na weseleNa portalu www.abcslubu.pl można znaleźć informację, że w ostatnim czasie w Polsce bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oprawę na wesele stało się wynajmowanie Dj-a. Rozwiązanie to ma przede wszystkim tę zaletę, że w porównaniu z innymi opcjami jest ono stosunkowo tanie. Koszt wynajęcia dj to około dwóch tysięcy wzwyż. Cena bezpośrednio zależy od samego wykonania, jak miasta. Jest to i tak zdecydowanie bardziej przystępna cena niż w przypadku wynajęcia zespołu na wesele. Zaletą takiego rozwiązania jakim jest dj na wesele jest także fakt, że mamy tu pewność co do jakości granej muzyki. Mamy również możliwość określenia tego jaki ma być rodzaj granej muzyki. Jak każde rozwiązanie tak i to ma swoje minusy. Wśród nich można by wskazać, to że taki rodzaj muzyki, nie trafia do wszystkich gości, zwłaszcza starsze osoby mogą mieć z tym problem. Ponadto należy liczyć się z tym, że w większości przypadków dj nie zajmuje się prowadzeniem tak zwanych zabaw weselnych, a co za tym idzie, jeśli chcemy zapewnić naszym gościom tego typu atrakcje należy dodatkowo wynająć wodzireja. Wprawdzie można znaleźć takie oferty jak dj wodzirej, ale wykonawców zajmujących się tym i umiejących naprawdę rozruszać gości jest w praktyce nie wielu. Niemniej dj na weselu to dobre rozwiązanie dla osób chcących urządzić przyjęcie w nowoczesnym stylu i nie chcących przy tym wydawać za dużo na oprawę muzyczną

Zespół na wesele – dla kogo to dobry rozwiązanie

ZESPÓŁ NA WESELEOd wielu lat najpopularniejszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o oprawę na wesele pozostaje zespół muzyczny. Na stronie katalogslubny.pl można przeczytać, że muzyka grana na żywo ma na pewno swój specyficzny klimat, który dobrze komponuje się z charakterem takiej uroczystości jaką jest wesele. Ponadto fakt, że zespół wykonuje muzykę na żywo umożliwia mu dostosowanie się do oczekiwań gości. Według portalu slub-wesele.pl jest to zmiana repertuaru, możliwość grania tak popularnych na weselach przyśpiewek, zachęcanie gości do zabawy, to nie wątpliwie zalety zespołu muzycznego. Niewątpliwym minusem jeżeli chodzi o zespół muzyczny jest koszt jego wynajęcia, który jest kilkukrotnie wyższy niż w przypadku dj-a. Coraz popularniejsze staje się taka opcja, ze zespół wynajmowany jest tylko na kilka godzin. Ma on dać jedynie występ, a następnie oprawą muzyczną zajmuje się DJ. Jest to dość praktyczne i efektowne rozwiazanie, jednak przy tym i dość kosztowne. Ponadto w przypadku zespołu muzycznego nigdy nie mamy do końca gwarancji, co do jakości granej muzyki. Można się wprawdzie zapoznać z repertuarem danego zespołu i przesłuchać jego utwory, jednak gwarancji i tak nie mamy co do tego jak to się sprawdzi w praktyce.

Oprawa muzyczna a obsługa techniczna imprez

obsługa technicznaOrganizując wesele pamiętajmy o tym, że ważny jest nie tylko sam rodzaj oprawy muzycznej, ale także i to na jakim poziomie będzie obsługa techniczna. Na rynku działa obecnie wiele firm które zapewniają dodatkowe rozwiązani techniczne takie jak sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy czy też sprzęt i personel do obsługi technicznej. Według strony www.maxsound.pl stosowanie odpowiednich rozwiązań z takiego zakresu jak nagłośnienie eventów czy oświetlenie może okazać się konieczne zwłaszcza w przypadku organizacji przyjęcia w plenerze, choć i w przypadku sali weselnej się to zdarza.

W kwestii podsumowania tematu

Organizując oprawę muzyczną na wesele do wyboru mamy kilka ciekawych opcji. Nie da się jednoznacznie wskazać, które z dostępnych rozwiązań jest lepsze. Wszystkie mają swoje wady i zalety. Na jakie rozwiązanie nie zamierzalibyśmy się zdecydować, należy najpierw możliwie najdokładniej sprawdzić jaka jest jakość granej przez danego wykonawce muzyki.  

Jedna odpowiedź

  1. Katarzyna pisze:

    Wiadomo, że wszystko zależy od młodych, co im się podoba i na co będą chcieli postawić. Także dużo robi budżet, jaki może zostać przeznaczony na tę okazję.

Dodaj komentarz