Jaki fotelik samochodowy jest najlepszy?

Informacje wprost z tawerny

Jaki fotelik samochodowy jest najlepszy?

Moja córeczka ostatnio wyrosła z pierwszego fotelika samochodowego. Stało się to bardzo szybko. Ten fotelik przeznaczony był dla dzieci do 9 kg, a ona taką masę ciała osiągnęła już w czwartym miesiącu życia. Postanowiłem, że tym razem wybiorę taki fotelik, który posłuży nam przez dłużysz czas i nie będę musiał go wymieniać za kilka tygodni, kiedy córeczka znów urośnie. Rozmawiałem na ten temat z moim kumplem, który miał trochę starsze dziecko niż moje.

Kumpel polecił mi fotelik samochodowy recaro young

foteliki samochodowe recaro young sportPożaliłem mu się, że nie wiem jaki fotelik wybrać, ponieważ zależy mi na jakości, bezpieczeństwie, ale też na tym, żeby fotelika nie trzeba było co chwila wymieniać. Kumple odparł, że sam ma jeden fotelik dla dziecka już od kilku lat i zdecydowanie może mi polecić foteliki samochodowe recaro young sport. Powiedział, że są to foteliki, które rosną razem z dzieckiem. Przeznaczone są dla dzieci do 12 roku życia. Dla młodszych dzieci montuje się specjalną wkładkę stabilizującą i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Dla komfortu starszych dzieci, wymontowuje się wkładkę i zakłada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które gwarantują stabilizację ale i swobodę ruchów i komfort podczas podróży. Kolejną ich zaletą jest fakt, że posiadają specjalne osłony boczne, które chronią dziecko przed bocznymi uderzeniami w samochód podczas wypadku czy kolizji. Kumpel zapewniał mnie, że są one wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Łatwo jest je też uprać w razie potrzeby. Mają regulowane oparcie, siedzisko i zagłówek dlatego z powodzeniem można dopasować fotelik do wzrostu i wymagań dziecka. Siedzisko i oparcie jest bardzo miękkie wyłożone specjalną pianką, która dopasowuje się do dziecka i umożliwia wygodną jazdę samochodem. On sam nie żałuje, że zainwestował w tego typu fotelik. Też postanowiłem go kupić i zobaczyć jak będzie się sprawował w moim przypadku.

To był strzał w dziesiątkę. Fotelik okazał się bardzo komfortowy i profesjonalny. Świetnie chronił dziecko przed wypadkami, ale także w przypadków wertepów na drodze. Fotelik działał dzięki specjalnemu zabezpieczeniu jak dodatkowy amortyzator. Kolejną jego zaletą był fakt, że był bardzo stabilny i prosty w montażu. Regulacja siedziska i zagłówka była tak dopasowana, że można ją było swobodnie manewrować w zależności od potrzeb.