Jaki płot zapewni prywatność?

Informacje wprost z tawerny

Jaki płot zapewni prywatność?

Popularnie stosowane ogrodzenia drewniane bądź stalowe mogą okazać się niewystarczające kiedy szuka się większej prywatności. Część właścicieli domów odgradza się od sąsiadów dodatkowo żywopłotem. Stwarza to jednak problemy, gdyż regularne przycinanie i dbanie bywa czasochłonne. Alternatywą dla niego są ogrodzenia wiklinowe.

Jaką wiklinę wybrać na płot?

płot wiklinowyNaturalne wikliny idealnie nadają się do użytku w pomieszczeniach, ale nie są dobrym pomysłem do stosowania na zewnątrz. Dlatego syntetyczne wikliny są używane do produkcji mebli ogrodowych, które wyglądają jak prawdziwe. Znana również jako wiklina na każdą pogodę, żywica syntetyczna jest wytwarzana z żywicy ekstrahowanej z materii roślinnej. Te ciecze są zdolne do stałego utwardzenia. Istnieje kilka rodzajów sztucznych żywopłotów, od tanich tworzyw sztucznych po polietylen o wysokiej gęstości. Żywica z wikliny służy do wykonywania mebli ogrodowych, zestawów do jadalni, a nawet łóżek. Wiklina z żywicy syntetycznej podlega procesowi polimeryzacji, który tworzy materiał podobny do epoksydu. Żywica z wikliny jest zwykle pleciona na aluminiowych ramach. To sprawia, że ​​są bardzo lekkie. Organiczna wiklina z czasem stanie się sucha i krucha. Pęknie i sprawi, że splot z czasem rozwinie się. Naturalne wikliny mogą być niszczone przez owady i małe szkodniki. Wiklina syntetyczna jest znacznie trwalsza. Jest także tańsza niż naturalna wiklina. Mówiąc najprościej, wiklina HDPE jest materiałem żywicy najwyższej jakości. Wykonany jest ze związku, który jest bardzo gęsty, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymały w każdych warunkach zewnętrznych. Nienawidzę przyznawać się do tego celu. Jeśli drapiesz je paznokciem, zewnętrzna warstwa złuszczy się i ujawni niedopasowany kolor. Sztuczny płot wiklinowy spleciony z włókien polietylenu o wysokiej gęstości jest napełniony inhibitorami UV, które zapobiegają blaknięciu na słońcu, a mieszanka o wysokiej gęstości nie złamie się, nie zetnie i nie porysuje. Jest także odporny na plamy. Nie przylega do skóry jak wiklina żywiczna o niskiej jakości.

HDPE w 100% nadaje się do recyklingu, w przeciwieństwie do innych żywicznych materiałów wiklinowych. Jest to idealny materiał na płoty wiklinowe, które zapewnią odpowiednią prywatność dla wszystkich domowników i zapobiegają ucieczkom zwierząt domowych poza ogrodzenie.