Jakie pędzle potrzebne są do makijażu codziennego?

Informacje wprost z tawerny

Jakie pędzle potrzebne są do makijażu codziennego?

Kupowanie produktów w zestawach jest przede wszystkim opłacalne. Aczkolwiek ma to też inną zaletę – zestawy są kompletowane w ten sposób, by nie kupować żadnych dodatkowych produktów. Dlatego np. osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z makijażem, często decydują się na zakup gotowego zestawu pędzli, skomponowanego przez producenta. I jest to dobry pomysł.

Komplet pędzli pozwala na wykonanie pełnego makijażu

komplet pędzli do makijażuNie ma idealnej odpowiedzi na to, z ilu elementów powinien składać się dobry zestaw. Dla kogoś pięć podstawowych wystarczy, by stworzyć delikatny, codzienny makijaż, ale kiedy chcemy używać więcej niż jednego lub dwóch cieni do jednego makijażu to wtedy kompletny zestaw powinien mieć też kilka pędzli tylko do makijażu oka. Dlatego kupując komplet pędzli do makijażu, należy zastanowić się jakie makijaże nas interesują i czy wystarczy nam kilka pędzli, czy lepsze będzie dla nas zainwestowanie w zestaw oferujący kilkanaście sztuk. Jakie pędzle powinny znaleźć się w zestawie, by móc wykonać podstawowy makijaż? Przede wszystkim duży, puchaty pędzel do pudru, co najmniej jeden pędzel do nakładania cieni oraz osobny pędzelek do blendowania cieni, płaski pędzelek (możemy nałożyć nim np. korektor albo błyszczące cienie) oraz pędzel do różu albo rozświetlacza. Jest to minimum, które pozwala w prosty sposób na stworzenie naturalnego make-upu bez większego wysiłku.

Podstawowy makijaż codzienny można wykonać bez dodatkowych akcesoriów, np. przy pomocy pacynki dostępnej w paletkach cieni, ale w większości przypadków taki make-up nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. W drogeriach można znaleźć komplety pędzli do makijażu, które oferują najbardziej popularne modele pędzli. Taki zestaw wystarczy, by stworzyć piękny make-up.