Jakie taśmy do transportu przenośnikowego wybierać?

Informacje wprost z tawerny

Jakie taśmy do transportu przenośnikowego wybierać?

Od kilkunastu lat w Polsce wzrasta ilość produkowanej bezpośrednio na naszym rynku żywności i innych produktów. Bez wątpienia jedną z głównych przyczyn tego stanu rzeczy jest upowszechnienie się nowoczesnych sposobów transportu bliskiego zasięgu, w tym taśm transportowych.

Jakie zalety mają taśmy z PCV?

taśmy przenośnikowe z PCVJednym z najczęściej stosowanych surowców do tworzenia taśm transportowych jest tworzywo PCV. Taśmy przenośnikowe z PCV mają wiele bardzo istotnych zalet, dzięki którym są obecnie najpowszechniej stosowane w wielu rodzajów przedsiębiorstw. Pierwszą zaleta jest niewątpliwie niska cena, wynikające z niewielkich kosztów wytwarzania tworzyw PCV. Dzięki temu, właśnie tego rodzaju taśmy przenośnikowe można spotkać w wielu rodzajach sklepów, w tym transportowych, gdzie służą przede wszystkim jako taśmy transportujące produkty przy kasie. Również lokalne zakłady produkcyjne najczęściej korzystają z tego typu taśm przenośnikowych, gdyż, pomimo tego że są stosunkowo tanie, to na tyle wytrzymałe, że poradzą sobie z transportem większości rodzaju produktów, nie tylko żywności, ale na przykład drewna w stolarni lub mniejszych części mechanicznych. Dodatkowo, tworzywa PCV są jednymi z najłatwiejszych do obróbki surowców. Dzięki temu, można z nich tworzyć taśmy odpowiednie nawet do przemysłu ciężkiego, gdzie wytwarza się po prostu nieco grubsze taśmy. Warto wspomnieć, że tworzywo PCV jest z natury odporne na wszelkiego rodzaju środki chemiczne, wodę i znaczne obciążenia, dzięki czemu podobne zalety posiadają opisywane taśmy przenośnikowe. Główną zaletą taśm PCV jest ich sporo wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, z zwłaszcza przetarcia, co znacząco przedłuża okres ich eksploatacji. W połączeniu z ich łatwą wymianą i szeroką dostępnością sprawia to, że ten rodzaj taśm jest świetnym wyborem, szczególnie dla małych przedsiębiorstw. Pamiętać należy jednak o tym, żeby kupować jedynie oryginalne taśmy tego typu, przeznaczone ściśle do transportu i z opisem ich składu, gdyż taśmy z innych materiałów nie będą tak samo wytrzymałe i łatwe w eksploatacji.

Jeżeli zależy nam na sprawnie działającym dziale produkcyjnym w naszej firmie, z pewnością konieczne jest zadbanie o rozwój transportu bliskiego zasięgu, w tym zakup wysokiej jakości taśm transportowych. Są one w stanie wyręczyć pracowników w czynnościach takich jak przenoszenie towaru, co znacząco przyśpiesza pracę przy wszelkiego rodzaju produkcji.