Jeździeckie koszulki polo – na jakie okoliczności?

Informacje wprost z tawerny

Jeździeckie koszulki polo – na jakie okoliczności?

Umiejętna jazda na koniu to tak naprawdę setki godzin spędzonych na grzbiecie zwierzęcia, w różnych warunkach, na innych ukształtowaniach terenu, z odrębnymi zasadami. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile czasu jeździec musiał poświęcić, aby zbudować zaufanie u takiego zwierzęcia. Wszystko jednak zaczyna się od treningów, na których wbrew pozorom, jednym z najważniejszych elementów jest ubiór jeźdźca.

Jaką wybrać koszulkę jeździecką?

koszulka jeździecka polo damskaKoszulka jeździecka, podobnie jak spodnie czy marynarka, nie tylko wpływa na prezencję jeźdźca. O ile na wielu zawodach ubiór ustalany jest odgórnie, tak mimo wszystko sam konkurs trwa zaledwie kilka godzin. Pozostały czas spędzony z koniem to liczne treningi, a także swobodna jazda. Bez względu na zamiary jeźdźca, ubiór powinien spełniać kilka, bardzo ważnych założeń. Przede wszystkim być wygodny, przewiewny, luźny i niekrępujący ruchów. Taka jest między innymi koszulka polo. Jeźdźcy wybierają je na różne okoliczności – do swobodnej jazdy, na treningi, a także podczas konkursów, na których nie jest ustalony strój. To uniwersalny ubiór, który przypadnie do gustu wielu osobom ze względu na elegancki wygląd i przyjemny w dotyku materiał. W sklepach dostępna jest zarówno koszulka jeździecka polo damska, jak i męska, dlatego z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie strój. Z tego typu odzieży korzystają zarówno początkujący jeźdźcy, jak i ci bardziej zaawansowani.

Wybierając koszulkę do jazdy na koniu, należy przede wszystkim myśleć o swoim komforcie. Brak swobody w poruszaniu się może sprawić, że wydawane zwierzęciu komendy nie będą zbyt jasne. Ostatecznie przekłada się to na brak zaufania na linii koń-człowiek, a tym samym na znaczne pogorszenie osiągów na treningach lub zawodach.