Kamery monitoringu do zakładu przemysłowego

Informacje wprost z tawerny

Kamery monitoringu do zakładu przemysłowego

Systemy monitorowania wysokiej jakości były bardzo dużym ułatwieniem w pracy, choć nie nadawały się do każdego obiektu, głównie ze względu na same urządzenia. Wysokiej jakości kamery były bardziej podatne na uszkodzenia, i należało się z nimi obchodzić szczególnie ostrożnie, więc nie były pierwszymi urządzeniami, jakie były brane przez nas pod uwagę podczas zakładania monitoringu do zakładu przemysłowego.

Wytrzymałe kamery telewizji przemysłowej

kamery przemysłoweDotychczas stosowane przez nas kamery nie były zbyt dobrym wyborem do zastosowania w jakimkolwiek systemie monitorowania, używanym w dużych zakładach przemysłowych, gdyż w tego rodzaju obiektach istniało duże ryzyko uszkodzenia urządzeń, czy to przez fizyczne uszkodzenia, czy też poprzez oddziaływanie szkodliwych substancji, używanych na terenie zakładu. Dlatego też, zamiast delikatnych i podatnych na uszkodzenia kamer o wysokiej rozdzielczości, w tego rodzaju obiektach używaliśmy modeli specjalnie przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Były to głównie obrotowe kamery przemysłowe o średniej jakości obrazu, zupełnie wystarczającej do skutecznego monitorowania terenu zakładu, gdyż wysoka jakość nie była wymagana w miejscu o niewielkim natężeniu ruchu, aczkolwiek posiadały one wzmocnioną konstrukcję i obudowę z tworzywa sztucznego, które odporne było zarówno na działanie chemikaliów, jak i na fizyczne uszkodzenia. Kamery te były montowane w miejscach szczególnie niedostępnych, co pozwalało zapobiegać jakimkolwiek wypadkom, spowodowanym przez nieuwagę pracowników, ale również często pozwalało na zwiększenie pola widzenia samej kamery, choćby przez zamontowanie jej na suficie hali produkcyjnej. W miejscach, które potencjalnie mogły zakłócać działanie kamer, głównie przy maszynach na liniach produkcyjnych, urządzenia były wyposażone w izolowane obudowy, chroniące przed wpływem fal elektromagnetycznych.

Wnętrza zakładów często miewały dość ograniczone pole widzenia, a wiele urządzeń jeszcze bardziej przesłaniało widok z kamery, dlatego znaczna część była modelami obrotowymi, które zapewniały większe pole widzenia niż standardowe egzemplarze stacjonarne, usytuowane przede wszystkim na zewnątrz, przy wejściach na teren zakładów i pomiędzy poszczególnymi budynkami, gdzie nie była wymagana stała obserwacja.