Kocyk bambusowy czy ryżowy, czyli kompletujemy wyprawkę

Informacje wprost z tawerny

Kocyk bambusowy czy ryżowy, czyli kompletujemy wyprawkę

 

Surowce wykorzystywane do produkcji kocyków dla dzieci są naprawdę imponujące. Od starego, sprawdzonego lnu poprzez szlachetny muślin aż do nowoczesnej przędzy bambusowej dającej naprawdę liczne korzyści. Do tego jeszcze dochodzi rodzaj w jaki sposób jest tkana, bo od tego zależy grubość oraz przeznaczenie kocyka. Czy można odnaleźć się w tych dziewiarskich zawiłościach?

Kocyki bambusowe dla dzieci

kocyk bambusowyZ pewnością nie jest to aż takie trudne jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Po poznaniu korzyści jakie daje kocyk bambusowy jego użytkownikom staje się on elementem koniecznym każdej dziecięcej wyprawki. Antyalergiczny, antygrzybiczny, o doskonałych właściwościach termoregulacyjnych oraz stosowany jako naturalna tarcza przeciwko promieniowaniu UV. Zdecydowani na zakup kocyka bambusowego stają jednak przed kolejnym wyborem jakim jest zakup kocyka o odpowiednim splocie. Mogą to być niezwykle cienkie, przypominające pieluszki otulacze niezwykle przydatne latem podczas drzemek. Ale także mogą to być kocyki o ciekawym splocie lub tłoczeniu. Te pierwsze są już na tyle popularne, że można je kupić w większych rozmiarach i używać przy starszych dzieciach zarówno w wózku jak i podczas drzemek. Jest on szczególnie przyjemny w dotyku, a więc pozwoli na naprawdę komfortowy odpoczynek. Do tego kocyki tkane z przędzy bambusowej występuje w pięknych, nasyconych kolorach z najmodniejszej palety barw; intensywnej zieleni, granacie, śliwce, petrolu a nawet czerni, co je wyróżnia wśród wszechobecnych pasteli. Natomiast tłoczenie w efekcie którego powstaje kocyk ryżowy to hit ostatnich miesięcy. Najczęściej jest spotykany w pastelowych kolorach i idealnie wpisuje się do pokoików w stylu skandynawskim. Są też niezastąpione podczas spacerów, kiedy dziecko siedzi w wózku i potrzebuje ochrony przed podmuchami wiosennego wiatru.

Bardzo lubiane są także kocyki bambusowe z wypełnieniem. Są one idealne dla niemowląt, bo pozwalają na zachowanie komfortu termicznego zarówno maluszkom urodzonym latem jak i zimorodkom potrzebującym więcej ciepła. Zwykle są szyte z zadrukowanej w dziecięce wzory dzianiny bambusowej i posiadają wypełnienie z kulki silikonowej dającej ciepło nawet w chłodne noce. Najlepiej wykorzystywać je właśnie do nocnego odpoczynku, kiedy w pokoju robi się chłodno.