Kolorowy ochraniacz do łóżeczka

Informacje wprost z tawerny

Kolorowy ochraniacz do łóżeczka

Pierwsze chwile z dzieckiem są wyjątkowe i pozostają z nami na całe życie. Choć noworodki większość swojego czasu przesypiają, to jednak można z nimi utrzymać kilka godzin kontaktu w trakcie doby. Nie mniej jednak trzy czwarte dobry maluchy spędzają w łóżeczku.

Jak wyposażyć łóżeczko malucha?

ochraniacz do łóżeczka modułowyNoworodki i kilku miesięczne niemowlęta przez większość swojego czasu śpią i jedzą. Jednakże ten stan będzie się zmieniać, aż w końcu maluch będzie spać niewiele więcej niż rodzice. Nie mniej jednak warto już od pierwszych chwil zadbać o komfort i bezpieczeństwo malucha, odpowiednio zabezpieczając jego łóżeczko. Jak wiadomo, jest to model z pionowymi szczebelkami, które chronią dziecko przez wypadnięciem. Jednakże te same szczebelki nie są bezpieczne nocą, kiedy to maluch może się o nie uderzyć, kiedy będzie się przewracać z boku na bok. Z tego względu wymyślono specjalne zabezpieczenia, które stosuje wiele rodziców. Jest to ochraniacz do łóżeczka modułowy, który można dowolnie łączyć. To idealne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na oryginalnym rozwiązaniu. Najczęściej jest ton w formie płaskich poduszeczek ze sznureczkami bo obu stronach, aby można było je przymocować do szczebelków. Przeważnie mają one wysokość do trzydziestu centymetrów, które z powodzeniem wystarczają. W sprzedaży znajdziemy ochraniacze dedykowane dziewczynkom w pastelowych kolorach czy z nadrukami misiów, lalek lub kwiatuszków oraz dla chłopców w samochody, samoloty czy postacie z ulubionych bajek najmłodszych widzów.

Przy wyborze ochraniaczy do łóżeczka należy zwrócić uwagę na ich wypełnienie, aby było hipoalergiczne i można było je bez problemu prać w pralce. Jeżeli chodzi natomiast o cenę, to najlepiej kupować je w internecie, gdyż są tak dostępne w najniższej cenie.