Koszule nocne dla mam karmiących

Informacje wprost z tawerny

Koszule nocne dla mam karmiących

Każda przyszła mamusia ma prawo wyboru co do karmienia piersią. Nie wszystkie czują taką potrzebę i chęć karmienia piersią. Jednak zdecydowana większość przynajmniej próbuję karmić swoje dziecko. Oczywiście niektóre kobiety ze względów zdrowotnych muszą po prostu z tego zrezygnować. Jednak jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych to jak najbardziej wszyscy pediatrzy zalecają karmić piersią dzieci. Dodatkowo Światowa Organizacja Zdrowia zaleca aby karmić dzieci przynajmniej do szóstego miesiąca życia, a najlepiej do skończenia roku.

Ubrania i bielizna dla kobiet karmiących

bawełniana koszula do karmienia piersiąBez względu na to ile mama karmi swoje dziecko piersią to i tak powinna mieć przynajmniej dwie koszulę do karmienia. Oczywiście oprócz koszul do karmienia niezbędne są odpowiednie Biustonosze. Takie przeznaczone dla kobiet w ciąży odpinany są odbiory dzięki czemu dostęp do piersi jest łatwiejszy. Bawełniana koszula do karmienia piersią kosztuje około 50 złotych. Oczywiście w bardziej ekskluzywnych sklepach z bielizną ten koszt będzie wyższy lecz niekoniecznie takie droższe są najlepsze. Tym bardziej, że takich koszul mamusia powinna mieć przynajmniej dwie, a najlepiej trzy sztuki. Tym bardziej jeśli dużo pokarmu i często piżama lub koszula nocna ulega przemoczeniu. Najlepsze koszulę do karmienia są odpinany z dwóch stron piersi. Mogą to być napy, zamki, guziczki lub rzepy. Niektóre koszule do karmienia są tylko na wysokości mostka czyli na środku. Ważne jest żeby koszulę do karmienia lub piżamy dla mam karmiących były wykonane ze stuprocentowej bawełnę ponieważ jest ona przyjemna i miła w dotyku. Ponadto jest tak delikatnym materiałem, który nie podrażnia często wrażliwych w pierwszym okresie karmienia piersi kobiety. Ponadto bawełna można prać nawet w 80° oraz prasować przy temperaturze maksymalnie 110°.

Wszystkie mamusię powinny czuć się wygodnie podczas trudnego okresu karmienia. Szczególnie w tych pierwszych kilku tygodniach, kiedy dopiero poznaje się wraz ze swoim dzieckiem. Nabrzmiałe piersi, obolałe ciało teraz to są czynnikiem, który decyduje o przerwaniu karmienia. Warto więc przede wszystkim najpierw zadbać o wygodę każdej mamy, która spodziewa się dziecka. Tym bardziej, że już do szpitala powinna zabrać ze soba przynajmniej jedną koszulę do karmienia. Wygląda w tym okresie jest bardzo ważna.