Kto może wydzierżawić grunty pod fotowoltaikę?

Informacje wprost z tawerny

Kto może wydzierżawić grunty pod fotowoltaikę?

Nie na każdej ziemi da się uprawiać najdroższe rośliny. W niektórych przypadkach ziemia nadaje się tylko do tego, aby zostawić ją, aby czekała na gorsze czasy, gdy naprawdę będzie nam potrzebna. Takie grunty można jednak wykorzystać w inny sposób, szczególnie, jeżeli skontaktujemy się z inwestorem, który może go potrzebować.

Dzierżawienie gruntów pod fotowoltaikę jest wysoce opłacalne

wydzierżawię grunt pod fotowoltaikęCiekawym pomysłem na wykorzystanie nieużywanych przez nas gruntów rolnych, które posiadamy, jest wydzierżawienie ich pod fotowoltaikę. Gdy wydzierżawię grunt pod fotowoltaikę to będę czerpał z tego regularne profity – myślą rolnicy i mają rację. W takiej sytuacji najlepiej jest oddać pod farmę fotowoltaiczną najgorszą posiadaną przez nas ziemię. W jej pobliżu nie mogą jednak rosnąć drzewa albo znajdować się zabudowania. Także te tereny, na których wiosną lub jesienią pojawiają się podtopienia na pewno nie zainteresują osób, które chcą posiadać na naszym terenie swoją elektrownie. Woda jest największym wrogiem instalacji fotowoltaicznych, gdyż może przepalić ważne obwody i spalić inwertery. Mając odpowiednio suchy grunt, będziemy w stanie podpisać długa, opiewającą często na kilkanaście lat umowę z firmą, która zechce u nas zainwestować w takie panele, co jest wysoce opłacalne i pozwala uchronić pieniądze przed inflacją i drastycznym spadkiem ich wartości.

Wielu inwestorów przychodzi do rolników, chcąc wydzierżawić ich grunt rolny pod farmę słoneczną. Zapewniają oni dobre warunki finansowe oraz uczciwe umowy, więc warto się na to zgodzić. Po zakończeniu takiej inwestycji to inwestor powinien usunąć panele i poddać je recyklingowi, co jest przecież kosztowną kwestią. Warto zawrzeć ją w umowie dotyczącej dzierżawy gruntu, o którym będziemy rozmawiali.