Który zabieg złuszczający wybrać?

Informacje wprost z tawerny

Który zabieg złuszczający wybrać?

Zabiegi złuszczające mają na celu oczyszczenie naszej skóry twarzy, odblokowanie porów, poprawienie jej ogólnej kondycji, wyrównanie kolorytu. Innymi słowy zabiegi złuszczające pozwalają naszej skórze wyglądać zdrowo i promiennie. Wiele kobiet pokochało ostatnio popularne zabiegi kawitacyjne lub mikrodermabrazję. Sprawdź, która metoda będzie najlepszą dla twojej cery!

Metody złuszczania skóry twarzy

zabiegi złuszczające - bydgoszczMikrodermabrazja to zabieg, który ściera poszczególne warstwy naskórka, dlatego warto odpowiednio się do niego przygotować, aby zabieg był skuteczny i nie miał żadnych negatywnych następstw. Tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych czynności, które mogą podrażnić naszą skórę (np. depilacje, peelingi). Mikrodermabrazja sprawdza się doskonale przy redukowaniu blizn, zgrubień, dobrze radzi sobie z przebarwieniami i zmarszczkami, jednak silnie oddziałuje na skórę. Osoby z cerą wrażliwą i naczynkową powinny zdecydować się na inne zabiegi złuszczające – Bydgoszcz to miasto, które oferuje wiele usług kosmetycznych, warto zdecydować się na wyspecjalizowaną klinikę, która w ofercie ma takie zabiegi, jak peeling kawitacyjny oraz eksfoliacja kwasami. Ten pierwszy będzie idealnie nadawał się do skóry trądzikowej, wrażliwej i naczynkowej, ale także przetłuszczającej się. Jest delikatniejszy niż mikrodermabrazja, jednocześnie daje szybkie efekty. Jest doskonały również dla przetłuszczającej się cery, ponieważ redukuje wydzielanie sebum. Eksfoliacja kwasami to zabieg odbywa się bez urządzeń, kosmetyczka posługuje się tylko naturalnymi substancjami, które złuszczają zrogowaciałą skórę, normalizują cerę, wygładzają i rozświetlają, mogą również poprawiać jej jędrność. Ostatnio popularna stała się również oxybrazja, czyli bezdotykowa metoda mikrodermabrazji, zabieg wodno-tlenowy, który świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem, rewitalizuje i odmładza cerę.

Do wyboru jest wiele zabiegów złuszczających martwy naskórek z cery, jednak zanim zdecydujemy się na jeden z nich, należy udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi dokładną analizę naszej skóry. Zabiegi muszą być prawidłowo dobrane do kondycji naszej cery, aby nie spowodować żadnych niepożądanych efektów. Dobry specjalista zadba o nasz relaks i sprawi, że nasza cera będzie świetlista i oczyszczona.