Marzysz o lataniu, pomyśl o licencji

Informacje wprost z tawerny

Marzysz o lataniu, pomyśl o licencji

 

Marzy ci się zdobycie licencji pilota, ale nie wiesz, od czego zacząć. Fakt, uprawnień możliwych do zdobycia jest trochę. Nie będziesz od razu pilotem samolotów pasażerskich. Najpierw konieczna jest licencja na mniejsze maszyny. Może na początek zostań pilotem samolotu rekreacyjnego.

Licencję pilota zdobędziesz po kursie i egzaminie

licencja laplInteresującą propozycją będzie więc licencja LAPL. Jej zdobycie pozwoli na wykonywanie lotów w celach niezarobkowych w samolotach o maksymalnej wadze startowej wynoszącej 2000 kg, którymi można przewozić najwyżej 4 osoby. Szkolenie mogą przejść osoby, które ukończyły 16 lat. Wszystko zaczyna się od teorii, gdzie kursant pozna przepisy prawa lotniczego, usłyszy informacje dotyczące meteorologii i budowy samolotu, zasad lotu czy budowy ludzkiego ciała. Szkolenie obejmuje 100 godzin teorii, a po zdaniu egzaminu można podejść do praktycznej części nauki. Konieczne będzie posiadanie ważnego orzeczenia lekarskiego, bez którego nie wsiądziemy do samolotu. Szkolenie praktyczne to 30 godzin lotów, część z instruktorem, a część samodzielnie pod nadzorem instruktora. Po jego ukończeniu pozostaje już tylko zdać egzamin i odebrać licencję. Nie będziecie mogli wykonywać jeszcze lotów pasażerskich. Jeśli chcecie to robić, musicie wylatać dodatkowe godziny, ale pamiętajcie, że licencja lapl nie pozwala na wykonywanie lotów komercyjnych. Najważniejsze jednak, że spełniacie swoje marzenia, a przygoda z lataniem dopiero się rozpoczyna.

Posiadanie licencji LAPL daje spore możliwości. Przede wszystkim możecie latać i to na terenie Unii Europejskiej. Za chwilę pewnie będziecie chcieli zdobyć kolejne uprawnienia, a dotychczasowy nalot będzie zaliczony do ewentualnych następnych kursów. Także z tego powodu istotne jest zdobycie uprawnień LAPL.