Miękka pościel minky

Informacje wprost z tawerny

Miękka pościel minky

Skóra noworodków i niemowląt jest wyjątkowo delikatna i zarazem wrażliwa, dlatego też trzeba zwracać szczególną uwagę na jakość tkanin, które mają z nią bezpośredni kontakt. Najlepsza jest bawełna, ale znajdziemy też kilka innych rodzajów dozwolonych tkanin.

Z czego wykonana jest pościel dla niemowląt?

pościel minky dla niemowlakaMaluchy w pierwszym roku życia spędzają sporo czasu w łóżku, w związku z czym trzeba szczególnie zadbać o jakość tkanin, które się w nim znajdują. Mowa tu jest o pościeli, prześcieradle czy ewentualnym kocyku. Maluchy lubią się przytulać do miękkich tkań, dlatego też dobrze żeby taka była pościel. Na pewno jedną z lepszych jest pościel minky dla niemowlaka, która z jednej strony ma bawełnę, a z drugiej polar. Dzięki dwustronnemu wykonaniu, pościel można stosować w cieplejsze dni stroną bawełnianą, gdyż doskonale chłodnie nadmiar wody i pozwala skórze oddychać, a w chłodniejsze dni należy przykrywać dziecko drugą stroną z polarem, który nie przepuszcza pomietrza. Pościel minky jest wyjątkowo miękka i delikatna dla skóry maluszka, zatem może mu towarzyszyć od pierwszych dni życia. W sprzedaży znajdziemy pościel składająca się z płaskiej, prostokątnej poduszki i kołdry lub motylka podtrzymującego główkę zamiast klasycznej poduszki. Jej rozmiar jest taki sam jak każdej innej pościeli dla niemowlaka, zatem z pewnością będzie pasować do łóżeczka. Jeżeli chodzi o czyszczenie, to pościel można bez obaw prać w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni. Jej wypełnienie jest antyalergiczne wiec sprawdzi się także u alergików.

Na pewno każdy niemowlak ma pościel, w której śpi każdego dnia, ale nie zawsze jest ona tak wszechstronna jak model minky. W cenie jednej, mamy dwie, gdyż każda strona spełnia nieco inną funkcję. Kupimy ją już za niecałe pięćdziesiąt złotych.