Miesięczny kurs pierwszej pomocy

Informacje wprost z tawerny

Miesięczny kurs pierwszej pomocy

Kodeks karny zobowiązuje nas do podjęcia działań mających na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Warto o tym pamiętać oraz znać właściwy sposób postępowania w stanach zagrożenia życia. Kursy udzielania pierwszej pomocy organizowane są już wśród najmłodszych obywateli, czyli przedszkolaków. Nie mniej jednak każdy niezależnie od wieku powinien przejść taki kurs, aby wiedzieć jak należy się zachować.

Oferta kursów pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy mazowieckieStale placówki medyczne organizują kurs pierwszej pomocy Mazowieckie jest województwem, które przykłada to tego typu przedsięwzięć ogromną wagę. Finansuje takie kursy dzięki czemu możemy skorzystać z nich nieodpłatnie. Każdy z nich obejmuje dwa etapy, a mianowicie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Osobami prowadzącymi są osoby które na co dzień ratują zdrowie i życie ludzi. Najczęściej są to ratownicy medyczni którzy doskonale wiedzą jak poradzić sobie w każdej sytuacji. Kurs ma za zadanie nauczyć nas w jaki sposób pomóc drugiej osobie. Na początku poznajemy podstawowe terminy oraz istotę pojęć. Uczymy się czym jest reanimacja, resuscytacja, podstawowe czy też zaawansowane zabiegi resuscytacyjne. Jak prowadzić reanimację u osób dorosłych, a jak u dzieci. Co zrobić w sytuacji zachłyśnięcia. Jak zabezpieczyć złamaną kończynę dolną, aby bezpiecznie przetransportować poszkodowanego do szpitala. Najważniejszym zabiegiem jest uciskanie klatki piersiowej, które ma na celu rozprowadzenie krwi bogatej w tlen do całego organizmu oraz niedopuszczenie do niedotlenia mózgu w sytuacji, kiedy doszło do zatrzymania akcji serca czy też układu oddechowego. Osoba prowadząca instruuje nas w jakim miejscu należy uciskać klatkę piersiową, na jaką głębokość oraz z jaką częstotliwością, aby skutecznie rozprowadzić tlen po całym organizmie. Pokazuje ratownicze wdechy, które mają trwać około dwie sekundy oraz powinny być prowadzone przy prawidłowym udrożnieniu dróg oddechowych oraz zaciśnięciu skrzydełek nosa.

Z całą pewnością kurs pierwszej pomocy powinien być prowadzony obowiązkowo nie tylko w przedszkolach, szkołach, ale również w zakładach pracy. Każdy z nas musi wiedzieć w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej oraz co zrobić, kiedy poszkodowany jest nieprzytomny. Dzięki temu możemy uratować życie drugiemu człowiekowi.