Mięso dla psa

Informacje wprost z tawerny

Mięso dla psa

Kiedy przychodzi taki czas, w którym decydujemy się na przyjęcie pod swój dach nowego lokatora, powinniśmy się zawsze na to odpowiednio przygotować. Musimy pomyśleć o wszystkim – zakupić odpowiednie akcesoria, być może wybrać dobrą szkołę dla psiaków, oraz pomyśleć o tym jak będziemy żywić naszego psa. Musimy podejść z wielką dozą odpowiedzialności do naszego czworonożnego przyjaciela.

Karma czy mięso dla psa?

mięso dla psówŻywienie psów jest bardzo ważną kwestią, jeżeli odpowiednio podejdziemy do tego tematu, możemy unikać wielu schorzeń, które mogłyby dopaść psa w przypadku nieodpowiedniego żywienia. Również odpowiednie wyposażenie psa jest ważna, czyli kupujemy specjalne akcesoria dla naszego czworonoga. Należy zakupić na pewno – nie mniej niż trzy miski, ubranko na zimę będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ psy żyjące w domu zatracają zdolność do utrzymania odpowiedniej temperatury na zewnątrz i niestety marzną. Koleją ważną sprawą będzie dobór odpowiednich akcesorów na spacer, czyli smycz i obroża na dalsze podróże przydarzą się szelki bezpieczeństwa do samochodu. Niektórym psom będzie potrzebny kaganiec, takim, które denerwują się nieco bardziej u weterynarza oraz jeżeli wymagają tego przepisy miejskie. Następnie będzie potrzebne odpowiednie legowiska dla psa – należy wybrać najlepszy model, nie za duży i nie za mały. A co z dietą dla psiak? Najlepszym rozwiązaniem będzie mięso dla psów w formie surowej, czyli dieta najbardziej zbliżona do naturalnego żywienia psów. Będziemy się tutaj posiłkować i bazować na tym co jada najbliższy dziki kuzyn psa, czyli wilk. Przy diecie, która opiera się na surowym mięsie ważne są odpowiednie proporcje jakie przygotowujemy dla psa. Posiłki możemy bez problemu przygotować raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie. Tutaj wszystko zależy od wielkości naszej zamrażarki. Jest to bardzo wygodny sposób, który jest porównywalny do karmienia suchą, czy też morką karmą.

Warto jest zaopatrzyć się w dobry kalkulator barfowy na początek, pomoże on nam dobrze skomponować posiłki. Należy również pamiętać o tym, iż nie musimy do ostatniego grama wszystkiego idealnie odmierzać. Porcje mogą być przygotowane nawet na oko, po pewnym czasie. Jak już nauczymy się wszystkiego możemy przestać korzystać z wagi.