Modele sufitów napinanych

Informacje wprost z tawerny

Modele sufitów napinanych

 

Odchodzenie od tradycyjnych metod wykończeń wnętrz na rzecz nowych technologii odbywa się powoli ale regularnie. Chodzi przede wszystkim o zastępowanie szeroko znanych płyt kartonowo gipsowych przez materiały syntetyczne z tworzyw sztucznych. Coraz większą sympatię u odbiorców zdobywają sufity napinane wykonywane z elastycznego PCV, tkanin poliestrowych i tkanin satynowych.

Różnorodne i trwałe sufity napinane

sufit napinany lustrzanyMateriały do produkcji sufitów napinanych są dostarczane przez najlepszych europejskich wytwórców tej branży dając możliwość projektowania i wykonania niemal dowolnej formy. Oprócz powłok ogromną rolę odgrywają systemy montażowe w postaci stelaży montowanych na ścianach. W zależności od potrzeb klienta producenci oferują kilka lub kilkanaście podstawowych rodzajów sufitów napinanych, które w razie potrzeb klienta są odpowiednio modyfikowane. Do podstawowych modeli należy sufit napinany lustrzany oraz matowy. Są to standardowe wersje wykonane z jednej powłoki i dzięki produkcji szerokich nawet na pięć metrów membran nie wymagają częstego spawania przy większych powierzchniach. Aby uzyskać sufit wielobarwny powstają konstrukcje spawane z kilku powłok o odmiennej barwie. Bardzo popularnym modelem jest sufit napinany z nadrukiem. Można na powłoce umieścić dowolny motyw lub zdjęcie personalizując w ten sposób projekt. Bardzo interesujące są sufity wykonane z powłok transparentnych lub preferowanych. Klienci chcący uzyskać najbardziej dekoracyjne efekty wizualne mogą skorzystać z projektów opartych na dwóch lub więcej warstwach membran. W ten sposób uzyskuje się wyjątkowo interesujące formy przestrzenne. Aby zapoznać się z możliwościami i dostępnymi modelami sufitów najlepiej wejść na strony internetowe producentów. Należy podkreślić ogromną rolę specjalistycznego oświetlenia, które jest nieodzownym elementem sufitów dekoracyjnych. Producenci oferują rozwiązania z oświetleniem Led lub światłowodowym, które podkreślają charakter. Sufity napinane mogą być doskonałym uzupełnieniem każdej aranżacji wnętrz lub mogą być przewodnim elementem dekoracyjnym.

Z punktu widzenia klientów decydujących się na inwestycję w sufit napinany ogromne znaczenie ma jego trwałość. Membrany sufitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na większość agresywnych czynników chemicznych. Są wodoodporne i mają podwyższoną odporność odniosą. Oprócz walorów dekoracyjnych poprawiają parametry izolacji akustycznej i cieplnej lokalu. Coraz częściej technologia ta jest wykorzystywana do wykonania pokryć ściennych.

Poczytaj więcej https://linear-system.pl/