Montaż drzwi za pomocą pianki

Informacje wprost z tawerny

Montaż drzwi za pomocą pianki

Łączenie pomiędzy futryną a ścianą jest dość ważne, ponieważ nie może znaleźć się tam nawet pół centymetra luzu. Jest to za dużo, szczególnie jeśli chcemy zadbać o dobre dogrzanie przedpokoju, bądź korytarza w naszym domu. Rozwiązaniem jest pianka montażowa, jednak nie taka, która mocno zmienia swoją objętość. Pianka do drzwi działa zupełnie inaczej, a dzięki temu dużo lepiej. 

Jak działa pianka do drzwi?

pianka montażowa do drzwiCały sekret tkwi w tym, że pianka przede wszystkim twardnieje. Jej celem nie jest rozszerzenie swojej objętości, ponieważ mogłoby to zmienić ułożenie futryny. Nie można sobie na to pozwolić. Pianka montażowa do drzwi wraz z wysychaniem robi się odrobinę twardsza oraz dość elastyczna. Dzięki temu nawet po złej aplikacji można ją schować w miejsce, w którym ewidentnie zabrakło tego materiału. Pianka ma właściwości, które zabezpieczają ją przed wchłanianiem wody. To bardzo ważne, ponieważ woda mogłaby doprowadzić do jej skruszenia. Aplikacja pianki montażowej do drzwi jest taka sama, jak w przypadku zwykłych pianek. Jednak z taką różnicą, że dozownik na końcu zakończony jest gumowym przewodem, aby dokładniej wpasowywać piankę. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ monterowi zależy na zaklejeniu całej szczeliny. Już po dwudziestu czterech godzinach nie ma mowy o tym, aby do domu przedostawało się powietrze z zewnątrz. Pianka dobrze się sprawdza w takich pracach.

Jeśli zamierzasz zamontować drzwi, wyposaż się w tą piankę. Dzięki niej nawet podpórki nie będą aż tak potrzebne. Wystarczy jedna w czasie montażu. Możesz ją zdjąć już po kilku godzinach, dlatego warto o tym pomyśleć. Cena pianki do drzwi nie różni się od tej standardowej. Każdy monter musi ją posiadać, aby ograniczyć ryzyko złego montażu. Bardzo dobra do drzwi zewnętrznych.