Montaż pieca w kotłowni

Informacje wprost z tawerny

Montaż pieca w kotłowni

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie kotłowni, gdy chcemy zamontować tam kocioł grzewczy. Najczęściej w domach jednorodzinnych piece instaluje się w pomieszczeniach takich jak piwnica albo na parterze budynku. Jeżeli budujemy nowy dom to według projektu, kotłownia będzie znajdować się najczęściej w specjalnym pomieszczeniu, które zostało zaprojektowane do tego celu.

Jaki rodzaj ogrzewania wybrać do kotłowni?

montaż kotłowni białystokKiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego ogrzewania do kotłowni, to możemy wybrać kocioł grzewczy na gaz albo na paliwa stałe. Jeżeli chcemy mieć piec bezobsługowy, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są urządzenia gazowe. Są również mniejszych rozmiarów niż piece na paliwa stałe i bardzo często mogą być usytuowane na ścianie. W domu jednorodzinnym możemy wykorzystać praktycznie każde pomieszczenie, w którym możemy przeprowadzić montaż kotłowni Białystok to miejscowość, gdzie znajdziemy wiele świetnych firm oferujących wykonanie systemu grzewczego. Niestety, ale tradycyjne kotły, które pobierają z pomieszczenia powietrze, nie mogą być instalowane w miejscach zamieszkanych przez ludzi. Pomieszczenie takie musi być dobrze wentylowane i nie może to być kuchnia połączona wraz z kotłownią. W niektórych przypadkach trzeba będzie dobudować dwuścienny stalowy system kominowy, który ułatwi odprowadzanie spalin. Jeżeli posiadamy w kotłowni ścianę zewnętrzną, to możliwe jest tam poprowadzenie stalowego komina wzdłuż zabudowania.

Zawsze warto zwrócić uwagę na piec do kotłowni, który chcemy zainstalować. Będzie on nam służył przez wiele lat, więc powinniśmy zdecydować się na urządzenie polecane oraz nowoczesne. Zawsze w wyborze odpowiedniego pieca do kotłowni pomogą nam doświadczeni pracownicy, którzy zajmują się montażem w domach jednorodzinnych lub biurach firm.