Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa?

Informacje wprost z tawerny

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa?

Każda przyszła panna młoda w końcu zaczyna organizować swój ślub sporo czasu naprzód. W końcu jest to długo oczekiwany dzień, a co więcej zależy nam na tym, aby wszystko wyszło idealnie. Przecież właśnie z tego powodu tyle czasu czasu poświęcamy przygotowaniom. Ślub to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla nas, ale także dla naszych rodziców.

Rozpoczęłam poszukiwania od fotografa

fotograf ślub bydgoszczBardzo zależało mi na tym, żeby mieć pamiątkę ze swojego ślubu, dzięki której będę mogła wspominać towarzyszące nam i gościom emocje. Zdecydowanie bardziej odpowiadała mi opcja wynajęcia fotografa niż kamerzysty, ponieważ częściej sięgniemy po fotografie ze ślubu, sesji ślubnej niż po nagranie. Po wpisaniu frazy „fotograf ślub bydgoszcz” zobaczyłam długą listę, lecz to wcale nie sprawiło, że przestałam wierzyć, iż nie znajdę dobrego fotografa. Wbrew pozorom bez większych problemów udało znaleźć mi się odpowiednią osobę. Zależało mi znaleźć kogoś, kto potrafi niezauważalnie uchwycić emocje, ważne chwile. Ogromne znaczenie miało dla mnie także zarówno doświadczenie jak i to, czy fotograf doskonali swoje umiejętności. To w sumie wiele świadczy o osobie pracującej w tym zawodzie. Przydatną informacją, którą można znaleźć w internecie jest opinia klientów. To także pomogło mi wybrać fotografa na ślub. W końcu musi to być osoba, której zaufasz. Można również zaproponować spotkanie z fotografem, aby mieć okazje poznać go osobiście oraz żeby on nas także mógł poznać. Niektórzy moi znajomi decydowali się na wykupienie sesji dla narzeczonych, aby sprawdzić jak będzie się im współpracowało z fotografem. Osobiście uważam, że to dobry pomysł, ponieważ w takim przypadku będziemy wiedzieć jak fotograf pracuje i czy nam odpowiada jego sposób pracy. Dodatkowym albo i w niektórych przypadkach najważniejszym elementem jest koszt. Warto na samym początku ustalić, ile jesteśmy w stanie wydać na taką usługę, ponieważ w ten sposób łatwo dokonać weryfikacji spośród listy fotografów, którzy nam odpowiadają. 

Nie sposób także wspomnieć o cenie. Zarówno im bardziej doświadczony jak i popularny fotograf będzie miał wyższe ceny niż chociażby początkujący fotograf. Na samym początku poszukiwań warto ustalić najwyższą kwotę, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć na niego. To naprawdę bardzo dużo ułatwi.