Na jaką kurtynę paskową się zdecydować?

Informacje wprost z tawerny

Na jaką kurtynę paskową się zdecydować?

Spełnienie wymagań dzisiejszych, niekiedy bardzo restrykcyjnych norm i standardów to nie lada wyzwanie. Przedsiębiorstwa zastanawiają się w jaki sposób, najmniejszym kosztem i najbardziej uniwersalnymi rozwiązaniami spełnić najwięcej z nich. Wiele z tych wymagań dotyczy warunków produkcyjnych oraz standardów higienicznych, na które kładzie się ostatnio bardzo duży nacisk. Jak się okazuje, często przeszkodą w spełnieniu tych kryteriów są otwarte przestrzenie, które nierzadko wzajemnie się przenikają. Wydzielenie ich, pewnego rodzaju izolacja byłaby najprostszym rozwiązaniem tego kłopotu. 

Nieoceniona rola kurtyn paskowych

kurtyna z pasków pcvW roli wyposażenia, które rozwiąże te wszystkie trudności, świetnie sprawdzają się kurtyny wykonane z foli PCV. Polichlorek winylu, stosowany do ich produkcji, wykazuje szereg właściwości, które przydadzą się podczas przekraczania różnego typu stref. Połączenie wytrzymałości z elastycznością sprawia, iż materiał ten świetnie nadaje się na pasy kurtyn, które wydziela przestrzenie. Jednocześnie stanowią element, który jest niekiedy nie do przejścia dla insektów. Tym samym wpisują się w utrzymania tak bardzo pożądanych standardów higienicznych. Na rynku można spotkać kurtyny o różnych rozmiarach. Chociaż ich długość i szerokość jest dobierana najczęściej konkretnie pod dany otwór, do szerokość pasów zazwyczaj mieści się w określonych fabrycznie kryteriach. Te cieńsze pasy dedykowane są do przechodzenia osób. Do przejazdu pojazdów, czy też wózków widłowych warto stosować zdecydowanie grubsze pasy. Te będą bardziej odporne na naprężenia, które mają miejsce podczas ruchu ciężkiego sprzętu. Kurtyna z pasków PCV to także gwarancja długotrwałego użytkowania. Na szczególną uwagę zasługuje także sposób montażu tego wyposażenia. Dostępne na rynku warianty sprawiają, iż udaje się je dopasować do prawie każdej przestrzeni. 

Chcąc unowocześnić i zdecydowanie poprawić jakość pracy w przedsiębiorstwie, koniecznie trzeba zastanowić się nad montażem kurtyn paskowych, które wydzielają dane przestrzenie. Pełnią one także nieoceniona rolę w przypadku przygotowaniach do certyfikacji na zgodność z licznymi normami i standardami. Dzięki nim możliwe jest spełnienie niekiedy bardzo restrykcyjnych standardów higienicznych, jak i zdecydowana poprawa jakości pracy. Działanie te korzystne jest także dla warunków prowadzenia danych procesów.