Najlepsza giełda B2B

Informacje wprost z tawerny

Najlepsza giełda B2B

Nie można skutecznie budować firmy w pojedynkę, ponieważ potrzebni nam są rzetelni kontrahenci. Oczywiście głównym celem każdej działalności jest pozyskiwanie klientów, ponieważ to oni są źródłem zysków, które stanowią o przetrwaniu firmy.

Czym są giełdy kooperacyjne?

b2b giełda kooperacyjnaWiększość z nas giełdę kojarzy z papierami wartościowymi i jest to słuszne skojarzenie, choć na rynku funkcjonują jeszcze inne rodzaje giełd. Przede wszystkim może to być B2B giełda kooperacyjna, która jest pewnego rodzaju imprezą organizowaną dla przedsiębiorców z różnych branż, którzy chcą ze sobą nawiązać współpracę. Jest ona nieco podobna do targów branżowych, ale różnica polega na tym, że na giełdzie przedsiębiorcy nie stawiają swoich stanowisk, a jedynie odbywają indywidualne spotkania z innymi przedsiębiorcami. Ze względu na charakter giełdy, najczęściej są one organizowane w centrach kongresowych lub w hotelach, gdzie panują odpowiednie warunki. Zwłaszcza chodzi o dostęp do oddzielnych pomieszczeń, gdzie mogą się odbywać spotkania twarzą w twarz. Przedsiębiorcy rozmawiają ze sobą przez około trzydzieści minut, po czym mogą wyrazić chęć nawiązania współpracy lub też nie. Mogą też odbyć spotkanie z innymi przedsiębiorcami obecnymi na giełdzie B2B. Na takich imprezach pojawiają się wyłącznie przedstawiciele firm lub ich właściciele, którzy poszukują nowych kanałów zbytu lub kontrahentów do współpracy. Obecnie uważa się, że spotkania twarzą w twarz są najlepszą formą nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Takowe giełdy kooperacyjne często są dofinansowane ze środków unijnych, gdyż jest to polecany sposób na poszerzenie swojej działalności. Każdego roku odbywa się przynajmniej kilka takich giełd w różnych miastach Polski i każdy przedsiębiorca może wziąć w nich udział.