Najlepsze części zamienne do maszyn rolniczych

Informacje wprost z tawerny

Najlepsze części zamienne do maszyn rolniczych

Zajmuję się rolnictwem odkąd pamiętam – od dziecka jeździłem w traktorze razem z moim tatą. Zaraz po ukończeniu studiów zająłem się naszym gospodarstwem i dzisiaj, po niemal 20 latach samodzielnego zarządzania ziemią dysponuje dwa razy większym obszarem niż zaraz po skończeniu szkół. Bardzo dużą wagę przykładam do kupowanych maszyn i urządzeń. Stawiam przede wszystkim na jakość, dzięki czemu w najważniejszych momentach nigdy nie musiałem zmagać się z problemami.

Naprawa maszyn rolniczych

kverneland części zamienneZe względu na to, że moje gospodarstwo to ponad 400 hektarów ziemi uprawnej dysponuję siedmioma ciągnikami, kombajnem, czterema dużymi pługami, dwoma opryskiwaczami oraz wieloma innymi maszynami. Z roku na rok urządzeń przybywa, przez co coraz większą uwagę zwracam na to, aby tanio sprowadzać części zamienne. Nie ma nic dziwnego w tym, że maszyny się psują – jesteśmy na to przygotowani, dlatego szczególnie przed żniwami dokładamy wszelkich starań, aby wszystko było w jak najlepszym stanie technicznym. Najczęściej korzystam z wyrobów tego samego producenta, co większość znajdujących się w gospodarstwie maszyn. Mowa oczywiście o marce Kverneland Części zamienne tego dostawcy nie są bardzo drogie, ale za to wyróżniają się niezawodnością. W sezonie moje maszyny są wykorzystywane nawet 16 godzin dziennie i jeszcze nigdy nie zdarzyła się sytuacja, że nowy element uległby uszkodzeniu.

Serwisowanie tak wielu urządzeń nie należy oczywiście do najtańszych. Wiem jednak, że jeśli nie będę inwestował w regularne przeglądy i wymiany podzespołów to może dojść do awarii, które będzie bardzo trudno usunąć. Niedługo żniwa i już jestem umówiony z mechanikami. Pewnie znów spędzimy kilka dni na doprowadzaniu maszyn do wymaganej sprawności. Sam lubię majsterkować, więc jak w każdym roku będzie to ciekawe doświadczenie.