Najlepsze systemy odzyskiwania ciepła

Informacje wprost z tawerny

Najlepsze systemy odzyskiwania ciepła

Systemy wentylacji mechanicznej są bardzo popularne, gdyż należą do najwydajniejszych i najlepiej działających systemów wentylacyjnych w użyciu, zarówno w prywatnych domach jak i w zakładach pracy. Niestety, nie są one wolne od problemów, a najważniejszym i najczęściej przewijającym się jest zbyt szybkie wytracanie temperatury.

Nowoczesne systemy rekuperacji do wentylacji mechanicznej

rekuperatory krakówOwy problem jest szczególnie widoczny w dużych instalacjach przemysłowych, w których powietrze usuwane jest z większą częstotliwością niż w przypadku domowych systemów wentylacji. W obydwóch przypadkach, metoda na wyeliminowanie tego problemu jest taka sama. Do każdego mechanicznego systemu wentylacji można bowiem zamontować rekuperację, czyli system odzyskiwania ciepła. Do każdego systemu wentylacji mechanicznej można obecnie dostać bardzo wydajne rekuperatory Kraków ma natomiast jednego z najbardziej renomowanych producentów krajowych systemów wentylacyjnych, który w swojej ofercie ma również wyposażenie do rekuperacji ciepła. Rekuperator najczęściej nie jest zbyt dużym urządzeniem, a jego zadaniem jest pobieranie ciepła z powietrza usuwanego z danego pomieszczenia i używane energii cieplnej w celu ogrzania powietrza wtłaczanego. Jest to wydajna metoda na zminimalizowanie utraty ciepła w miejscu w którym używana jest mechaniczna wentylacja, i dlatego jest to czasem integralna część systemów.

W systemach w których nie ma takiego urządzenia można bez większych problemów zamontować je i wykorzystywać, choć wymaga to dobrego dopasowania rekuperatora, gdyż nie każde urządzenie będzie zgodne z danym systemem wentylacji. Polecane są więc te systemy wentylacji, które posiadają już podsystem odzyskiwania temperatury wbudowany fabrycznie do instalacji.