Najskuteczniejsza dezynfekcja metodą zamgławiania

Informacje wprost z tawerny

Najskuteczniejsza dezynfekcja metodą zamgławiania

Gdy na świecie pojawił się pewien groźny wirus to wszyscy zaczęli dbać o higienę osobistą. Zaczęliśmy częściej myć ręce, ale co najważniejsze przestaliśmy kichać i kaszleć na lewo i prawo. Zasłaniamy usta wszędzie tam gdzie to tylko konieczne. Dzięki temu możemy powiedzieć, że uchroniliśmy siebie i wszystkich dookoła przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zatrzymaliśmy go wspólnie, dzięki czemu za chwilę będziemy mogli żyć w miarę normalnie.

Wirusa zatrzymaliśmy dezynfekując pomieszczenia

metoda zamgławiania - dezynfekcjaSama dbałość o higienę osobistą i o podstawowe aspekty związane z nieprzenoszeniem wirusów nie wystarczyłyby jednak do skutecznej walki z koronawirusem. Bardzo istotną rolę odegrało również to, że zaczęliśmy przywiązywać większą uwagę do czystości pomieszczeń i ich dezynfekowania. W pewnym sensie zostało to oczywiście wymuszone przez prawo, dlatego wszystkie firmy, biura czy gabinety lekarskie skrupulatnie się stosują do konieczności dezynfekcji. Ale tylko poważne podejście do tego typu działań przyniosło pozytywne skutki w postaci zatrzymania przenoszenia się wszelkiego rodzaju wirusów. Najczęściej stosowany rodzaj dezynfekcji to metoda zamgławiania – dezynfekcja przeprowadzona w ten sposób jest bardzo skuteczna. Polega ona na rozpyleniu suchej mgły, czyli takiego sprężonego powietrza. Powietrze to rozpyla się przy użyciu specjalnego kompresora. Tą suchą mgłę miesza się z odpowiednim środkiem dezynfekującym. I taka metoda gwarantuje naprawdę maksymalną efektywność przeprowadzonej dezynfekcji. Powietrze puszczone z kompresora dotknie przecież wszystkiego co się znajduje w pomieszczeniu. I to dotknięcie powietrza wystarczy tak naprawdę do tego, żeby nastąpiła dekontaminacja ewentualnych zarazków. Takie dezynfekowanie poprzez zamgławianie można wykonywać praktycznie codziennie, ale częstotliwość tego działania zależy tylko i wyłącznie od osoby, która je zleca.

Kiedy na świecie pojawiła się informacja o koronawirusie to wszyscy zaczęliśmy wspólną walkę o to, żeby go pokonać. I to się oczywiście udało, bo ograniczyliśmy do minimum liczbę zakażeń tym wirusem. Do wygranej przyczyniła się zmiana podejścia w kwestii higieny osobistej oraz zmiana podejścia w zakresie sprzątania miejsc użyteczności publicznej. Teraz oprócz sprzątania wykonuje się jeszcze dezynfekcję.