Najważniejsze czynniki wyboru parasoli ogrodowych

Informacje wprost z tawerny

Najważniejsze czynniki wyboru parasoli ogrodowych

Rozmiar parasola zależy od kilku czynników. Jak dużo przestrzeni potrzebujesz? Jaki masz budżet? Ile masz miejsca? To wszystko, co należy wziąć pod uwagę przed zakupem parasola ogrodowego. Wybór zbyt dużego parasola będzie przytłaczający i pozbawi aranżację równowagi. Parasol powinien zwykle wystawać ponad stół jadalny o pół metra z każdej strony.

Jak wysoki powinien być parasol ogrodowy

ogrodowe parasole łamaneJeśli masz okrągły stół o długości 2 metrów, oznacza to, że potrzebujesz parasola o średnicy 4 metrów. Średnica drążka, jaką posiadają ogrodowe parasole łamane jest ważnym czynnikiem, który należy sprawdzić, ponieważ ma on kluczowe znaczenie dla stabilności parasola. Aby uzyskać maksymalną stabilność parasola, chcesz, aby średnica masztu parasola i średnica podstawy były jak najbardziej zbliżone, a jednocześnie ze sobą pasowały. Jeśli przejrzysz kolekcję parasoli ogrodowych, to stwierdzisz że większość ma średnicę bieguna co najmniej 1,5 ″, a niektóre wzrosły do ​​2,5 ″. Jeśli wybierzesz parasol o średnicy bieguna 1,5 ″, chcesz, aby podstawa do średnicy była co najmniej 1,5 ″, a co najwyżej 0,25 ″ większa. Zasadniczo średnica podstawy nie powinna być większa niż 0,25 ″ średnicy od masztu parasolowego. Dobrze, jeśli masz możliwość osobistego zakupu parasola . Możliwość wyboru parasola, który idealnie pasuje do Twojego ogrodu, a także znalezienie odpowiedniej podstawy znacznie ułatwi Ci życie na dłuższą metę. Wysokość twojego parasola jest kolejnym ważnym czynnikiem. Chcesz mieć wystarczającą przestrzeń, aby wyższe osoby nie musiały schylać się, gdy są pod parasolem. Mimo to nie może być zbyt wysoko! Ogólnie rzecz biorąc, chcesz, aby parasol miał co najmniej 2,5 metra wysokości. Możesz również poszukać parasoli ogrodowych z funkcjami przechylania i wspornikowymi, aby dostosować miejsce lądowania cienia.

Podstawa parasola jest jednym z najważniejszych czynników jego wyboru. Jeśli twoja podstawa nie jest wystarczająco ciężka, twój parasol spadnie i porwie się na wietrze. Istnieją parasole stołowe i wolnostojące. 1,75 ″ to standardowy rozmiar parasoli. Czasami maszty parasolowe mają 2 ″. Możesz znaleźć pierścień redukujący otwór na parasol, aby zmniejszyć otwór. Działają dobrze na stołach jadalnych. Wolnostojące parasole zewnętrzne są idealne do mebli przy basenie.