Niedroga ortodoncja w Poznaniu

Informacje wprost z tawerny

Niedroga ortodoncja w Poznaniu

Osoby publiczne, celebryci czy też bogate osoby, często mają idealny uśmiech, który stanowią śnieżnobiałe i proste zęby. Wiele osób im zazdrości takiego uzębienia, ale już nie każdy sobie zdaje sprawę, że jest ono zasługą wielu zabiegów.

Na czym polegają usługi w gabinetach ortodontycznych?

ortodoncja poznańW ciągu naszego życia, mamy dwa rodzaje zębów. Najpierw są to tak zwane mleczaki, które zaczynają rosnąć w wieku około sześciu miesięcy. Kiedy maluch idzie do przedszkola, to zaczynają one wypadać, aby w wieku sześciu – siedmiu lat w szczęce znajdowało się już dwadzieścia osiem zębów stałych. Takie zęby zostają z nami już na całe życie, dlatego warto o nie dbać od samego początku. Czasem się zdarza, że w szczęce jest za mało miejsca na wszystkie zęby, co skutkuje ich nachodzeniem na siebie i wzrostem w różnych kierunkach. Powoduje do to wadę zgryzu, która podlega specjalistycznemu leczeniu w gabinecie ortodonty. Niekorygowana wada może się pogłębiać, powodując jeszcze większy dyskomfort w codziennym życiu. Jeżeli interesuje nas ortodoncja Poznań jest miastem, w którym działa wiele prywatnych gabinetów ortodontycznych dla dzieci i dorosłych, a także przychodni, które w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, realizują darmowe wizyty. Przeważnie dzieci do lat siedmiu nie są leczone ortodontycznie, gdyż mleczaki wypadają przed ukończeniem tego wieku. Ortodonta jako jedyny specjalista, jest w stanie wykonać i założyć profesjonalny aparat ortodontyczny, które skutecznie prostuje zęby.

Wizyty w gabinecie ortodontycznym są identyczne jak u stomatologa, z tą różnicą, że ortodonta nie leczy zębów, a jedynie koryguje przeróżne wady zgryzu. Jeżeli posiada odpowiednie uprawnienia, to może także wykonać protezę zębów czy nawet sztuczną szczękę.